Обережно! Ваш автомобіль можуть евакуювати

18
Лют
2018

Порушення правил зупинки і стоянки є, напевно, найпоширенішими у сфері безпеки дорожнього руху. Однак, одночасно за такі порушення водії вкрай не часто притягаються до адміністративної відповідальності.

Кодекс про адміністративні правопорушення передбачає, що при порушенні водієм правил зупинки чи стоянки на порушника накладається штраф у розмірі 255 грн. Якщо порушення правил зупинки, стоянки створює перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху, на водія накладають штраф у розмірі 510 грн.

Нещодавно (у 2017 році) було введено відповідальність за зупинку чи стоянку транспортного засобу на місцях, призначених для водіїв з інвалідністю, якщо водії такого права не мають. Штраф за таке правопорушення – від 1020 до 1700 грн.

Також звертаємо увагу, що у випадку вчинення водієм порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху, порушення правил зупинки чи стоянки на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю транспортний засіб порушника може бути тимчасово затримано і доставлено на майданчик для тимчасового тримання, більш відомий як штрафмайданчик.

Фактично евакуація транспортного засобу може застосовуватися не завжди.

Для початку слід зазначити, що тимчасове затримання автомобіля і доставляння його на штрафмайданчик за допомогою евакуатора це не санкція за порушення ПДР, а лише спосіб усунути перешкоду, яку створює автомобіль-порушник.

Кодекс про адміністративні правопорушення (фактично основний закон, який регулює питання тимчасового затримання транспортних засобів при порушенні правил зупинки і стоянки), дозволяє тимчасове затримання транспортного засобу шляхом блокування або доставлення авто на спецмайданчик чи стоянку, в тому числі за допомогою спеціального автомобіля – евакуатора. Згідно цього закону, уповноважений співробітник поліції має право тимчасово затримувати автомобіль виключно у випадку, якщо розміщення затриманого транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху.

Поряд із КУпАП, питання евакуації авто регулює Порядок тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках, згідно якого тимчасове затримання транспортного засобу поліцейським проводиться у випадках, передбачених КУпАП, зокрема у разі, коли неможливо усунути причину затримання на місці виявлення адміністративного правопорушення, і передбачає примусове припинення використання такого транспортного засобу.

Отже, юридично евакуювати транспортний засіб при порушенні правил зупинки і стоянки дозволяється лише у випадку, якщо розміщення автомобіля створює суттєву перешкоду для дорожнього руху або загрозу безпеці дорожнього руху і усунути такі перешкоду чи небезпеку є неможливим.

Фактично це означає, що якщо водій, який має право керувати транспортним засобом з’явиться на місце правопорушення до фактичного від’їзду автомобіля-евакуатора з місця правопорушення, евакуювати автомобіль не можна. Виключенням буде лише відмова водія припинити правопорушення.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що непред’явлення водійських документів для перевірки може мати наслідком арешт.

Адвокат по ДТП
Повернення водійських прав
Оскарження штрафів
Кримінальний адвокат

Консультація адвоката, виїзд адвоката на місце ДТП, підготовка документів в поліцію, в суд, захист у кримінальному провадженні, участь у слідчих діях, справи про позбавлення водійських прав, стягнення шкоди, завданої при ДТП, оскарження штрафів за порушення ПДР та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47