Чому поліцейські не складають протокол про адмінправопорушення

14
Січ
2018

У багатьох водіїв, яких притягають до відповідальності за порушення ПДР виникає питання чому в одних випадках протокол про адміністративне правопорушення складають, а в інших – ні.

Ще не так давно, при порушенні Правил дорожнього руху, для того щоб накласти штраф за відповідне порушення співробітник Державтоінспекції зобов’язаний був спочатку скласти протокол про адміністративне правопорушення, в якому зафіксувати обставини правопорушення (особу, яку підозрюють у вчиненні правопорушення, суть обвинувачення у вчиненні порушення вимог ПДР). Після того як протокол був складений інспектор ДАІ переходив (юридично) до розгляду справи про притягнення водія до відповідальності. Тільки після такого розгляду, ДАІшник приймав рішення про винуватість чи невинуватість водія, яке оформляв у виді Постанови в справі про адміністративне правопорушення. Такий механізм був передбачений законодавством. Згідний, що його рідко дотримувалися (в частині розгляду справи).

У 2015 році в Кодексу про адміністративні правопорушення були внесені зміни, які передбачали, що протокол не складається у разі вчинення адміністративних правопорушень, розгляд яких віднесено до компетенції Національної поліції.

Це означає, що під час притягнення водія до відповідальності за порушення правил дорожнього руху, якщо такі повноваження наді поліцейському протокол про адміністративне правопорушення не складається, а одразу ж виносить Постанову в справі про адміністративне правопорушення.

Якщо ж повноваження розгляду справи та притягнення до відповідальності за порушення ПДР надані суду, поліцейський складає адміністративний протокол, який потім передається в суд.

Фактично поліцейський може притягати водія до відповідальності за усі порушення ПДР, за які не передбачено санкції у виді позбавлення водійських прав. Для прикладу це порушення правил зупинки і стоянки, проїзду на забороняючий сигнал світлофора, користування світловими приладами, користування ременями безпеки, руху по смузі громадського транспорту тощо.

В суді розглядаються справи про притягнення до відповідальності за керування автомобілем у стані сп’яніння, відмову пройти огляд на стан сп’яніння, за ДТП, залишення місця ДТП, створення аварійної обстановки, невиконання вимоги поліцейського про зупинку, порушення правил руху через залізничні переїзди. Саме при фіксації поліцейським цих порушень, ним складається протокол про адміністративне правопорушення.

Отже, якщо водій вчинив порушення, за яке передбачено позбавлення водійських прав, поліцейський складає протокол про адміністративне правопорушення і передає справу для розгляду в суд. Якщо санкція за порушення ПДР передбачає лише штраф (або попередження), поліцейський протокол не складає, а одразу виносить постанову в справі про адміністративне правопорушення, якою накладає штраф на порушника.

Раніше АвтоЮрист розповідав, які правила дорожнього руху точно діють з нового року.

Оскарження штрафів ПДР
Адвокат по ДТП
Повернення водійських прав

Консультація адвоката, виїзд адвоката на місце ДТП, підготовка документів в поліцію, в суд, захист у кримінальному провадженні, справи про позбавлення водійських прав, стягнення шкоди, завданої при ДТП, оскарження штрафів за порушення ПДР та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47