Позбавлення водійських прав за розмови по телефону

11
Січ
2018

Для зменшення аварійності та смертності на дорогах, у Франції розмови по телефону за кермом прирівняли до нетверезого водіння.

У французькому уряді зазначають, що потрібно діяти жорстко в боротьбі із водіями, які наражають на небезпеку учасників дорожнього руху. Після законодавчих змін, водіїв, які розмовлятимуть по телефону за кермом позбавлятимуть права керувати транспортними засобами, як і водіїв, які керують автомобілем у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. До змін, за розмови по телефону водіям загрожував штраф у розмірі 135 євро. Крім штрафу з порушника знімали три штрафні бали (з 12).

Натомість в Україні, згідно ч. 2 ст. 122 КУпАП за користування під час руху транспортного засобу засобами зв’язку, не обладнаними технічними пристроями, що дозволяють вести перемови без допомоги рук передбачений штраф в розмірі 425 грн. Якщо таке порушення буде зафіксовано в автоматичному режимі, Кодекс про адміністративні правопорушення дозволяє зняти з водія 50 бонусних балів (зі 150).

Відмінність українських балів від французьких в тому, що при списанні усіх штрафних балів у Франції водія позбавляють водійських прав. В Україні ж, бали призначені для того, щоб водій не платив штраф. Тільки після списання усіх 150 балів до водія застосовуватимуть покарання у виді реального штрафу. Українські бали списуються тільки за порушення, які будуть зафіксовані в автоматичному режимі.

Раніше АвтоЮрист розповідав про кримінальні справи при дорожній аварії.

Адвокат по ДТП
Кримінальні справи по ДТП
Повернення водійських прав

Консультація адвоката, виїзд адвоката на місце ДТП, підготовка документів в поліцію, в суд, захист у кримінальному провадженні, справи про позбавлення водійських прав, стягнення шкоди, завданої при ДТП, оскарження штрафів за порушення ПДР та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47