Суд забрав права – на скільки це можливо при невеликих аваріях

4
Гру
2017

При зміні теплої пори року на холодну, особливо на морозну, на початку, коли водії ще не змінили стиль їзди з літнього на зимовий, найчастіше причиною ДТП стає недотримання безпечної дистанції водіями.

Особливо небезпечним це може бути, коли автомобілі починають гальмувати перед пішохідними переходами. Автомобіль, який рухається ззаду на слизькій дорозі не завжди може загальмувати вчасно відповідно до дорожньої обстановки. В результаті відбуваються зіткнення транспортних засобів, інколи наслідком може бути ДТП з потерпілими, коли крім автомобілів, страждають і пішоходи, які в цей час знаходилися на переході. В останньому випадку винному водію уже загрожує кримінальна відповідальність.

Багато водіїв самовпевнено вважають, що при незначних ДТП в суді йому дадуть обов’язково штраф – 340 грн. Раніше ми повідомляли, що штраф за порушення ПДР піднімуть у вісімдесят разів. За вчинення ДТП також планується підвищити штрафи.

Однак, санкція статті 124 КУпАП (Кодексу України про адміністративні правопорушення) передбачає відповідальність не лише у виді штрафу, але й позбавлення водійських прав на рік.

Немає заздалегідь чітко визнаних критеріїв, коли суд повинен прийняти рішення про накладення на водія штрафу, а коли застосувати санкцію у виді позбавлення права керувати транспортними засобами.

При прийнятті рішення суддя повинен повно, всебічно розглядати справу і враховувати не лише характер пошкоджень транспортних засобів, але й, наприклад, дорожню обстановку, за якої трапилася ДТП, на скільки була чи могла бути загроза іншим учасникам дорожнього руху при ДТП, особу водія.

Врешті, суд оцінює усі докази за своїм внутрішнім переконанням. Однак мотиви прийняття свого рішення та певну оцінку обставин в рішенні суддя повинен аргументувати. Саме тому адвокат по ДТП у таких справах повинен навести свої аргументи так, щоб суд не мав змоги їх не врахувати. Це при умові, що завданням є залишити клієнту водійські права.

Раніше АвтоЮрист повідомляв про ДТП у великій кількості.

Кримінальні справи по ДТП
Стягнення шкоди при ДТП
Адвокат по ДТП Київ

Консультація адвоката, виїзд адвоката на місце ДТП, підготовка документів в поліцію, в суд, захист в судовому засіданні, справи про позбавлення водійських прав, стягнення шкоди, завданої при ДТП, оскарження штрафів за порушення ПДР та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47