Штраф за порушення ПДР піднімуть у вісімдесят разів

20
Лис
2017

Зареєстрований минулого тижня у Верховній Раді урядовий законопроект передбачає суттєве підвищення штрафів за порушення у сфері безпеки дорожнього руху.

Законопроект зменшує так зване «нештрафоване перевищення швидкості» з 20 км/год до 10 км/год. Тобто, якщо за діючим законом водіїв не можуть оштрафувати за перевищення дозволеної швидкості руху не більше як на 20 км/год, то після прийняття проекту закону, штраф не зможуть накласти за перевищення швидкості не більше як на 10 км/год.

Документ не передбачає будь яких змін щодо дозволеної швидкості руху, однак Уряд уже погодив зменшення максимально допустимої швидкості руху в населених пунктах до 50 км/год. Сьогодні така швидкість – 60 км/год.

За перевищення дозволеної швидкості руху більше як на 10 км/год, порушення вимог дорожніх знаків, розмітки, правил зупинки і стоянки, ненадання переваги пішоходам на пішохідних переходах на водіїв накладатимуть штраф у розмірі 340 грн. Сьогодні штраф за такі правопорушення – 255 грн.

Якщо водій порушує правила проїзду перехресть, здійснює рух на забороняючий сигнал світлофора або жест регулювальника, не користується освітлювальними приладами, сигналами, розмовляє по телефону під час керування автомобілем, йому загрожуватиме штраф у розмірі 510 грн. (замість сьогоднішніх 425 грн.).

Не надання переваги оперативним транспортним засобам, маршрутним транспортним засобам, рух по смузі для руху громадського транспорту, порушення правил зупинки, стоянки, що створює перешкоду або небезпеку для руху передбачатиме відповідальність у виді штрафу в розмірі 680 грн. (сьогодні – 510 грн.).

Перевищення дозволеної швидкості руху більше як на 50 км/год., матиме наслідком штраф у розмірі 3400 грн. (замість 510 грн.).

Створення аварійної обстановки на дорозі передбачатиме не лише позбавлення водійських прав на рік, але й штраф у розмірі 850 грн.

Якщо водій, причетний до ДТП залишить місце аварії, йому загрожуватиме штраф у розмірі 3400 грн., позбавлення права керувати транспортними засобами на строк до шести місяців.

Збільшується розмір штрафу і за ДТП. Якщо сьогодні водію, винному в дорожній автопригоді загрожує позбавлення водійських прав на рік або штраф у розмірі 340 грн., то після прийняття закону такий штраф становитиме 1190 грн. Водійські права також можуть забрати.

Якщо водій ніколи не отримував водійських прав і здійснює керування автомобілем, йому загрожуватиме штраф у розмірі 10200 грн. Такий же штраф передбачено для особи, яка передала керування автомобілем особі, яка такого права немає.

Якщо ж водія було позбавлено водійських прав в суді і він сів за кермо, штраф становитиме 20400 грн.

При повторному керування автомобілем без такого права штраф для порушника становитиме 40 800 грн.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що водіям загрожує кримінальна відповідальність за агресивне керування транспортним засобом.

Адвокат по ДТП
Оскарження штрафів
Повернення водійських прав

Консультація адвоката, виїзд адвоката на місце ДТП, підготовка документів в поліцію, в суд, захист водія в судовому засіданні, справи про позбавлення водійських прав, стягнення шкоди, завданої при ДТП, оскарження штрафів за порушення ПДР та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47