Кримінальна відповідальність за агресивне керування транспортним засобом

24
Жов
2017

Кримінальний кодекс пропонують доповнити новою нормою, котра передбачатиме відповідальність за агресивне водіння. Таку ініціативу озвучили активісти.

Трагедія, яка відбулася у Харкові (ДТП, в результаті якої загинуло 5 осіб, ще шість з тяжкими травмами. Справа кваліфікована по ч. 3 статті 286 Кримінального кодексу і винним загрожує позбавлення волі строком від 5 до 10 років) викликала бурне обговорення у суспільстві. В результаті, з’являється багато ініціатив щодо змін у системі притягнення до відповідальності водіїв.

Першим про необхідність змін заявив очільник Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков. Головний поліцейський заявив про необхідність терміново посилити відповідальність за порушення вимог ПДР. Уже на найближчому засіданні Уряду міністр готується представити свої пропозиції, які, на його думку, повинні бути прийняті у Верховній Раді до кінця листопада.

Крім офіційних обличь держави про свої ініціативи заговорили й ряд активістів. Зокрема пропонується ввести кримінальну відповідальність за агресивне водіння транспортного засобу. Крім цього пропонують заборонити укладати угоди про примирення з потерпілими.

Заговорили також і про зміну системи притягнення до відповідальності водіїв. Так, за зразок пропонують взяти відповідну систему Німеччини. Передбачається введення штрафних балів, які будуть нараховуватися (поряд з іншими санкціями за порушення ПДР) за кожне правопорушення і які накопичуватимуться. При набранні певної кількості балів за певний проміжок часу до водія буде застосовуватися санкція у виді позбавлення права керувати транспортними засобами на відповідний строк. Для того щоб повернути водійські права, пропонують, крім теоретичних іспитів із знання Правил водіння та практичних іспитів з водіння, проходити додатково ще й тести у психіатра.

Говорять також про повернення таких покарань за порушення ПДР як адміністративний арешт та громадські роботи. Варіанти використання таких покарань можуть бути різними: їх можна застосовувати як основне покарання або ж як додаткове, наприклад до штрафу.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що адміністративний протокол стане обов’язковим при притягненні до відповідальності.

Адвокат по ДТП
Повернення водійських прав
Стягнення шкоди

Консультація адвоката по ДТП, виїзд адвоката на місце ДТП, підготовка документів в поліцію, в суд, захист водія в судовому засіданні, справи про позбавлення водійських прав, стягнення шкоди, завданої в результаті ДТП, оскарження штрафів за порушення ПДР та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47