Адміністративний протокол стане обов’язковим при притягненні до відповідальності

11
Жов
2017

Справа про адміністративне правопорушення про накладення штрафу на водія за порушення ПДР міститиме серед матеріалів протокол про адміністративне правопорушення. Відповідний законопроект про повернення обов’язку складати адмінпротоколи при притягненні до відповідальності водіїв зареєстрований в Раді.

Сьогодні діючий закон дозволяє патрульним поліцейським не складати протокол про адміністративне правопорушення при притягненні автовласників до адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху. Поліцейський виносить одразу Постанову в справі про адміністративне правопорушення.

До липня 2015 року співробітники Державтоінспекції були зобов’язані скласти Протокол перед тим як прийняти рішення про притягнення водія до відповідальності. Фактично Протокол є документом, який фіксує обставини справи ще до початку розгляду цієї справи. В протоколі зазначається інформація про обставини нібито правопорушення, свідків такого правопорушення, наявність доказів тощо. Крім цього безпосередньо в протоколі водій, якого обвинувачують має змогу залишити свої письмові пояснення або зазначити, що пояснення додаються на окремому аркуші, вказати про наявність клопотань.

У 2015 році в Кодекс про адміністративні правопорушення були внесені зміни, які у тому числі дозволили поліцейським обходитися без протоколів у певних випадках, зокрема при притягненні водіїв до відповідальності за порушення ПДР. Як показала практика, не обов’язковість складання протоколу тлумачиться багатьма поліцейськими як не обов’язковість здійснювати розгляд справи перед тим як винести Постанову про накладення штрафу.

Як наслідок порушення поліцейськими передбачених законодавством процедур притягнення громадян до відповідальності часто вдається в суді оскаржити штраф за порушення ПДР, накладений поліцейським.

Раніше АвтоЮрист розповідав, що робити потерпілому щоб отримати страхове відшкодування по ДТП.

Адвокат по ДТП
Повернення водійських прав
Стягнення шкоди

Консультація адвоката по ДТП, виїзд адвоката на місце ДТП, підготовка документів в поліцію, в суд, захист водія в судовому засіданні, справи про позбавлення водійських прав, стягнення шкоди, завданої в результаті ДТП, оскарження штрафів за порушення ПДР та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47