ДТП можна оформити через мережу Інтернет

4
Жов
2017

З першого жовтня в Україні водії, котрі потрапили в невелике ДТП без постраждалих мають змогу самостійно скласти електронне повідомлення про ДТП (європротокол). Рішення про впровадження електронного європротоколу було прийнято МТСБУ ще в липні цього року.

У випадку, якщо в ДТП немає постраждалих, транспортні засоби водіїв-учасників ДТП є забезпеченими згідно діючих полісів ОСЦПВ, водії визнають обставини пригоди (один з них визнає свою вину), а також якщо в учасників автопригоди відсутні претензії до стану сп’яніння інших учасників дозволяється складати європротокол.

Для того щоб скласти електронний європротокол є ще одна вимога: наявність в учасників ДТП при собі діючого номеру мобільного зв’язку, на який, після заповнення необхідних даних повинен надійти код підтвердження, який також потрібно буде ввести в систему.

Під час складання електронного повідомлення про ДТП потрібно заповнити усі ті ж дані, що й при заповнені звичайного паперового повідомлення. Крім того при заповненні європротоколу в мережі Інтернет система одразу пропонує декілька схем ДТП, які можна обрати. Якщо ж серед запропонованих буде відсутня необхідна, водії повинні самостійно намалювати таку схему ДТП, сфотографувати її і завантажити в систему. Також є можливість завантажити одразу ж фото та відео з місця ДТП.

При введенні даних система одразу перевіряє їх правильність, що дозволяє уникнути зайвих помилок.

При заповненні електронного європротоколу необхідність в додатковому повідомленні страхових компаній відпадає, адже система сама відправляє це повідомлення. Крім того, вказавши у відповідному полі свій email, водій отримає екземпляр повідомлення на свою електронну скриньку.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що забрати права зможуть не тільки за порушення правил дорожнього руху.

Адвокат по ДТП
Повернення водійських прав
Стягнення шкоди

Консультація адвоката, справи про позбавлення водійських прав, стягнення шкоди, завданої в результаті ДТП, оскарження штрафів за порушення ПДР, а також юридичний супровід господарської діяльності, сімейні справи (розлучення, поділ майна, встановлення проживання дитини, шлюбний договір, аліменти тощо), врегулювання договірних, трудових відносин, ведення судових спорів, захист у кримінальних справах, супровід угод та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47