Водіїв вибірково перевірятимуть на стан алкогольного сп’яніння

12
Лип
2017

В Раді пропонують внести зміни в законодавство щодо притягнення до відповідальності водіїв, які керують транспортними засобами у стані сп’яніння. Відповідний законопроект №6679 «Про внесення змін до деяких законів щодо перевірки водіїв транспортних засобів на стан сп’яніння» уже зареєстрований в парламенті.

Так, пропонується надати патрульній поліції повноваження здійснювати зупинку транспортних засобів під час проведення перевірки водіїв транспортних засобів на стан сп’яніння у місці проведення перевірки на стан сп’яніння. Для цього пропонується дозволити перевірки водіїв транспортних засобів на стан сп’яніння у «час та місцях де існує найбільша вірогідність випадків керування транспортними засобами в стані сп’яніння».

Рішення про проведення такої перевірки прийматиметься керівником патрульної поліції не пізніше ніж за 3 дні до її проведення. Однак це не буде таємним рішенням. Про місця проведення перевірки водіїв на стан сп’яніння повинні будуть повідомляти на офіційній сторінці в соціальних мережах поліції та її веб-сайті, а також будуть поширювати через засоби масової інформації. Визначатиметься декілька місць для перевірки. Сама ж перевірка відбуватиметься лише в одному місці із визначених. Де саме відловлюватимуть нетверезих водіїв залишатиметься для загалу таємницею. Однак таке місце позначатимуть спеціальним дорожнім знаком.

Сама ж відповідальність за нетверезе керування залежатиме від степені сп’яніння. Якщо рівень алкоголю становитиме від 0,2 до 0,5 проміле, водію доведеться сплатити штраф у розмірі 10 200 грн., без позбавлення водійських прав. Якщо під час огляду буде встановлено у водія рівень алкоголю від 0,5 до 1,0 проміле, водію загрожуватиме штраф 10,2 тис. грн. та позбавлення права керувати транспортними засобами на один рік.

При рівні алкоголю від 1,0 до 2,0 проміле штраф уже становитиме 20400 грн., а повернення водійських прав можна буде очікувати вже через три роки.

Якщо рівень сп’яніння перевищуватиме 2,0 проміле або водій відмовлятиметься пройти огляд на стан сп’яніння, правопорушнику загрожуватиме штраф у розмірі 40,8 тис. грн. та позбавлення водійських прав на три роки.

Серйозно посилиться відповідальність, якщо водія впіймають за нетверезим водінням або водій відмовиться пройти огляд на стан сп’яніння повторно протягом року. Штраф становитиме ті ж 40,8 тис. грн., а от водити не можна буде 10 років.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що кримінальна відповідальність за керування автомобілем у стані сп’яніння має шанс на реалізацію.

Адвокат по ДТП
Повернення водійських прав
Стягнення шкоди

Юридична консультація, справи про позбавлення водійських прав, стягнення шкоди, завданої в результаті ДТП, оскарження штрафів за порушення ПДР, а також юридичний супровід господарської діяльності у сфері перевезення пасажирів та перевезення вантажів автомобільним транспортом, отримання дозвільних документів, врегулювання договірних, трудових відносин, ведення судових спорів, захист у кримінальних справах, супровід угод та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47