Аграріям компенсують придбання вітчизняної техніки

20
Бер
2017

Кабінет Міністрів України затвердив порядок використання коштів Державного бюджету для часткової компенсації вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва. Компенсація відбуватиметься в межах фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників.

Часткова компенсація надаватиметься на техніку, ступінь локалізації виробництва якої перевищує 60% (для тракторів і спеціальних автомобілів сільськогосподарського призначення – від 20% до 35%). Така компенсація становитиме 20% вартості техніки і обладнання без урахування ПДВ. Для отримання грошових коштів, сільгоспвиробник повинен буде звернутися в державний банк із заявкою та документами, що підтверджують купівлю техніки або обладнання.

Перелік техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, буде формуватися комісією, яка утворюється Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Отримати бюджетні кошти зможуть юридичні особи та фізичні особи-підприємці, основною діяльністю яких є постачання сільгосптоварів (за визначенням, наведеним у п. 2.15 ст. 2 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України»), вироблених ними на власних або орендованих основних засобах, за умови, що питома вага вартості таких сільгосптоварів становить не менше 75% вартості всіх товарів, поставлених такими особами протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Не передбачена часткова компенсація сільгосптоваровиробникам, стосовно яких порушено справу про банкрутство та/або яких визнано банкрутами та/або які перебувають на стадії ліквідації, а також тим, що мають прострочену, більше ніж шість місяців, заборгованість перед державним бюджетом, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування, що підтверджується відповідними органами ДФС.

Техніку і устаткування, вартість яких була частково компенсована державою буде заборонено відчужувати протягом трьох років з моменту її придбання. У разі порушення цієї вимоги, сільгоспвиробнику доведеться повернути отримані кошти. Крім цього, протягом наступних трьох років такий суб’єкт господарювання не зможе знову звернутися за компенсацією.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що Верховна Рада скасувала обов’язковий технічний огляд для с/г машин.

БізнесЮрист
Адвокат по ДТП

Юридична консультація, повернення водійських прав, стягнення шкоди, завданої в результаті ДТП, а також юридичний супровід господарської діяльності, отримання дозвільних документів, у т.ч. для здійснення транспортних перевезень, врегулювання договірних, трудових відносин, ведення судових спорів, захист у кримінальних справах, супровід угод та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47