Підтверджувати право керувати транспортними засобами потрібно буде кожні 5 років

25
Січ
2017

В Міністерстві внутрішніх справ повідомляють про плани внесення відповідних законодавчих змін, котрі передбачатимуть обов’язок водіїв змінювати свої посвідчення водія кожні 5-15 років. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила заступник міністра внутрішніх справ Анастасія Дєєва.

MEDDOVIDKA_AutoYristМова ведеться про приведення національного законодавства у відповідність із європейською директивою 2006/126/ЄС про посвідчення водія. Планується врегулювати вік допуску до керування відповідними категоріями ТЗ, зміна самого бланку посвідчення водія, зокрема щодо вмонтування у посвідчення спеціального мікро чипу, який міститиме інформацію про водія. Обговорюється також строк дії посвідчень водія.

Посвідчення водія, які видають сьогодні мають обмежений термін дії – 30 років. Після схвалення законодавчих змін строк дії водійських посвідчень планують обмежити – від 5 до 15 років, в залежності від категорії транспортних засобів, якими надано право керувати. Основний акцент робиться на необхідності контролю стану здоров’я. Тобто, для зміни посвідчення, строк дії якого закінчився, необхідно буде підтвердити стан здоров’я водія.

Варто зазначити, що згідно нині діючих вимог законодавства, водії віком до 55 років зобов’язані кожні 10 років проходити медичний огляд. Однак не існує механізму перевірки дотримання водіями цього обов’язку.

Очікується, що обов’язку змінювати діючі водійські посвідчення на нові не буде. Нові водійські права отримуватимуть «випускники» автошкіл або водії, які здійснюють повернення водійських прав після їх позбавлення за рішенням суду.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що в Україні хочуть запровадити практику проходження Idiotentest після позбавлення водійських прав.

Повернути водійські права
Адвокат по ДТП
Оскарження штрафів ПДР

Юридична консультація, повернення водійських прав, стягнення шкоди, завданої в результаті ДТП, ввезення транспортних засобів в Україну (митне оформлення та реєстрація транспортного засобу), отримання дозволу на продаж, а також юридичний супровід господарської діяльності, отримання дозвільних документів, у т.ч. для здійснення транспортних перевезень, врегулювання договірних, трудових відносин, ведення судових спорів, захист у кримінальних справах, супровід угод та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47