Довічне позбавлення волі за нетверезе водіння пропонують у Верховній Раді

8
Вер
2016

Внести зміни в Кримінальний кодекс щодо довічного позбавлення волі водіїв, які керуючи у нетверезому стані транспортним засобом спричинять ДТП, в якому загинуть діти пропонують народні депутати.

glyadyk-com-ua-autoyrist-dtpНародний обранець Борис Колесников вважає, що довічне позбавлення волі отверезить навіть найбуйніші голови.

Згідно нині діючого законодавства, за нетверезе водіння передбачена адміністративна відповідальність у виді штрафу в розмірі від 10200 грн. до 40800 грн., і одночасно позбавлення водійських прав на строк від одного до десяти років.

Одночасно, в межах кримінального провадження, вчинення ДТП, в якому постраждалі отримали пошкодження середньої і вище тяжкості, нетверезим водієм буде лише обтяжуючою обставиною при застосуванні до винного міри покарання.

Стаття 286 Кримінального кодексу України передбачає, що порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження карається штрафом від 3400 до 8500 грн. або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

Якщо ж в наслідок ДТП настане смерть потерпілого або йому буде заподіяно тяжке тілесне ушкодження, винному загрожуватиме позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

У випадку, якщо при ДТП загине кілька осіб, до винної особи застосовуватимуть відповідальність, що полягатиме у позбавленні волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що за ненадання переваги в русі спец автомобілям позбавлятимуть права керувати авто.

Адвокат по ДТП
Стягнення шкоди
Оскарження штрафів ПДР

Юридична консультація з питань позбавлення права керувати транспортними засобами, стягнення шкоди, завданої в результаті ДТП, ввезення транспортних засобів в Україну (у т.ч. по Стамбульській конвенції, митне оформлення та реєстрація транспортного засобу), оскарження транспортного податку, повернення раніше сплаченого транспортного податку, а також з усіх інших юридичних питань.

Телефонуйте: 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47