У відомстві Авакова вирішили розібратися з медичними оглядами водіїв

7
Вер
2016

Планується створення спільного з МВС та МОЗ єдиного реєстру медичних довідок, доступ до якого матимуть Нацполіція, сервісні центри МВС, Державна служба з безпеки на транспорті.

Meddovidka_glyadyk.com.ua_autoyristЗгідно Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами посвідчення водія на право керування транспортним засобом однієї з категорій видається особі, яка пройшла медичний огляд.

Однак останнім часом в поліції почали звертати увагу на легко доступність довідки про стан здоров’я для водіїв.

Варто звернути увагу, що водії транспортних засобів підлягають обов’язковому періодичному медичному огляду в установлені строки:

віком до 55 років (включно) – один раз на 10 років;
віком від 56 до 75 років (включно) – один раз на 3 роки;
віком від 76 років і більше – один раз на рік.

Водії, які виконують роботи з перевезення пасажирів та вантажів, підлягають періодичному медичному огляду один раз на рік.

Щозмінному передрейсовому та післярейсовому медичним оглядам підлягають водії транспортних засобів підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб-підприємців, що здійснюють перевезення пасажирів та вантажів.

У разі виникнення сумніву щодо стану здоров’я водія посадові особи Національної поліції, закладів охорони здоров’я, автотранспортних підприємств та організацій можуть направити його на позачерговий медичний огляд.

Якщо водій ухиляється від проходження медичного огляду або визнаний за його результатами не здатним керувати транспортними засобами, то посвідчення водія у нього вилучається поліцейськими в порядку і строки, передбачені нормативно-правовими актами.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що в серпні посилилася відповідальність за керування авто у стані сп’яніння.

Адвокат по ДТП
Стягнення шкоди
Оскарження штрафів ПДР

Юридична консультація з питань позбавлення права керувати транспортними засобами, стягнення шкоди, завданої в результаті ДТП, ввезення транспортних засобів в Україну (у т.ч. по Стамбульській конвенції, митне оформлення та реєстрація транспортних засобів), оскарження транспортного податку, скасування штрафів за порушення ПДР, а також з усіх інших юридичних питань.

Телефонуйте: 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47