В Україні почали тестувати камери автоматичної фіксації порушень ПДР

5
Лип
2016

Національна поліція показала як почали тестувати систему автоматичної фіксації порушень ПДР, яку запустили вчора. За перших 6 годин роботи трьох камер до бюджету могло б надійти близько 3 млн. грн.

GLYADYK.COM.UA_AVTOMATICHESKAYA_FIKSACIYAСьогодні тестують 3 камери: дві в Одесі та одна у Києві. Їх обслуговує 17 операторів, які переглядають дані, котрі надходять з камер та підтверджують їх правильність. Крім цього в обов’язки операторів входитиме формувати та відправляти власнику транспортного засобу, який фіксується технічним засобом при порушенні ПДР постанову в справі про адміністративне правопорушення.

Сьогодні тест-камери фіксують тільки перевищення дозволеної швидкості. Однак передбачається, що технічні засоби фіксуватимуть проїзд на забороняючий сигнал світлофора, порушення правил зупинки, стоянки, рух транспортних засобів смугами руху для громадського транспорт, рух тротуарами тощо.

Варто зазначити, що нині діюча редакція закону, який передбачає автоматичну фіксацію порушень ПДР суперечить конституційним вимогам. Так, ще у 2010 році Конституційний Суд України звернув увагу, що не тільки не правильно притягати до відповідальності власника транспортного засобу тільки через те, що він є власником, але й потрібно дотримуватися принципу індивідуалізації відповідальності, тобто нести відповідальність за скоєння правопорушення повинна особа, яка його вчинила.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що чекає автовласників у зв’язку із реформою ДАІ.

Адвокат по ДТП
Стягнення шкоди
Повернення водійських прав

Юридична консультація з питань позбавлення права керувати транспортними засобами, стягнення шкоди, завданої в результаті ДТП, ввезення транспортних засобів в Україну (у т.ч. по Стамбульській конвенції, митне оформлення та реєстрація транспортного засобу), оскарження транспортного податку, а також з усіх інших юридичних питань.
Телефонуйте: 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47