Автоперевізникам потрібно отримати ліцензію на міжнародні перевезення вантажів

28
Кві
2016

Прийнятий у минулому році новий закон «Про ліцензування видів господарської діяльності» передбачає, що для здійснення перевезень пасажирів, небезпечних вантажів, відходів автомобільним транспортом, а також міжнародних перевезень пасажирів та вантажів необхідно отримати спеціальний дозвіл – ліцензію.

razreshenie_perevozkiЯкщо для здійснення пасажирських перевезень і перевезень небезпечних вантажів ліцензія була потрібна до прийняття нового закону, то відтепер ліцензуванню підлягають і міжнародні вантажні перевезення автомобільним транспортом.

Не потрібно додатково хвилюватися суб’єктам господарювання, які легально здійснюють міжнародні перевезення небезпечних вантажів. Наявна у них ліцензія дозволяє також здійснювати й звичайні вантажні перевезення у міжнародному сполученні.

Однак для перевізників, які раніше здійснювали міжнародні перевезення без ліцензії тепер доведеться отримати відповідний дозвільний документ.

Ліцензійні умови для здійснення відповідної діяльності були затверджені Кабінетом Міністрів на початку грудня минулого року. 19 грудня ліцензійні умови набрали чинності. Згідно останньої редакції Постанови Кабміну №1001 Ліцензійні умови, затверджені цією постановою, у частині, що стосується суб’єктів господарювання, які здійснюють міжнародні перевезення вантажів вантажними автомобілями (крім перевезень небезпечних вантажів та відходів), застосовуються через шість місяців з дня набрання чинності цією постановою.

Отже, з 19 червня цього року суб’єктам господарювання, які мають намір здійснювати міжнародні перевезення вантажів автомобільним транспортом необхідно отримати відповідну ліцензію. Не потрібно отримувати окрему ліцензію перевізникам, які мають право на міжнародні перевезення небезпечних вантажів і небезпечних відходів.

Щоб отримати ліцензію необхідно подати в Укртрансбезпеку 1) відповідну заяву, 2) відомості про наявність матеріально-технічної бази, яка забезпечує виконання технологічних операцій, або договорів із суб’єктами господарювання, що надають послуги з виконання таких операцій, 3) відомості про транспортні засоби, завірені свідоцтва про реєстрацію цих ТЗ, 4) відомості про кваліфікацію персоналу перевізника.

Рішення про видачу ліцензії приймається протягом 10 робочих днів з дня одержання органом ліцензування (Укртрансбезпека) заяви про отримання ліцензії.

Звертаємо увагу, що провадження господарської діяльності без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом тягне за собою накладення штрафу від 17000 грн. до 34000 грн. з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Такий же штраф очікує суб’єкта господарювання за надання недостовірної інформації щодо відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства.

Якщо ж протягом року перевізник буде повторно притягатися до відповідальності за здійснення діяльності без відповідної ліцензії та дозволів, йому загрожуватиме накладення штрафу від 34000 грн. до 85000 грн. з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що великовагові транспортні засоби будуть ставити на штраф майданчик.

Ліцензування перевезень
Дозвіл на рух для негабаритів
Повернення водійських прав

Юридичний супровід господарської діяльності, отримання дозвільних документів, у т.ч. для здійснення транспортних перевезень, врегулювання трудових відносин, ведення судових спорів, захист у кримінальних провадженнях, супровід угод та ін.
Телефонуйте 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47