У ДФС вирішили чим службове використання автомобіля відрізняється від комерційного

23
Бер
2016

Після протестів автомобілістів на Закарпатті, реєстрації в Раді законопроекту щодо користування автомобілем на іноземній реєстрації без сплати митних платежів, Державна фіскальна служба вирішила роз’яснити своє бачення комерційного і службового використання транспортних засобів, які зареєстровані на іноземні юридичні особи.

GLYADYK.COM.UA_tamoghnyaЗокрема у ДФС звернули увагу, що «особисте користування (приватне використання) не обмежується виключно інтересами фізичної особи, а може здійснюватися і в інтересах юридичних осіб». А тому, згідно із положеннями Митного кодексу та Конвенції про тимчасове ввезення транспортні засоби, що належать іноземним компанія і мають іноземну реєстрацію, які тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-резидентами в службових цілях, а не для платного транспортування осіб або для платного чи безоплатного промислового чи комерційного транспортування товарів через митний кордон України, не відносяться до транспортних засобів комерційного призначення.

У зв’язку із зазначеним, при ввезенні громадянами-резидентами на територію України транспортних засобів, які зареєстровані на іноземні юридичні особи для виконання службових завдань в інтересах цих юридичних осіб такі автомобілі вважатимуться транспортними засобами особистого користування. Їх тимчасове ввезення дозволяється на строк до одного року під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Раніше АвтоЮрист повідомляв як народні депутати бачать користування транспортними засобами без розмитнення.

Повернення водійських прав
Кримінальні справи по ДТП
Стягнення шкоди

Юридична консультація з питань позбавлення права керувати транспортними засобами, стягнення шкоди, завданої в результаті ДТП, ввезення транспортних засобів в Україну (у т.ч. по Стамбульській конвенції), реєстрації транспортних засобів, оскарження транспортного податку, а також з усіх інших юридичних питань, пов’язаних із автомобільним транспортом надається також по телефону 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47