Як народні депутати бачать користування транспортними засобами без розмитнення

21
Бер
2016

Минулого тижня у Верховній Раді спостерігався попит на законопроекти, які мають відношення до автовласників. Депутати підняли питання тимчасового ввезення транспортних засобів, а також звернули увагу на організацію та безпеку дорожнього руху.

GLYADYK.COM.UA_specposhlinuПісля протестів водіїв на Закарпатті ініціативна група на чолі з губернатором регіону Геннадієм Москалем заявила про ініціювання збільшення строку перебування в Україні транспортних засобів на іноземній реєстрації. 15 березня народний депутат, який представляє в Раді Закарпаття Віктор Балога зареєстрував законопроект «Про внесення змін до статті 380 Митного кодексу України (щодо створення сприятливих умов для використання автомобілів з іноземною реєстрацією)».

За діючим сьогодні митним законодавством, громадяни України, які постійно проживають в Україні можуть тимчасово ввезти із за кордону транспортний засіб та користуватися ним протягом одного року. При цьому необхідно сплатити як гарантію заставу, що становить розмір «розмитнення» такого транспортного засобу. При вивезенні автомобіля з України застава повертається.

Ще одним варіантом користування автомобілем на іноземній реєстрації в Україні без сплати митних платежів є митний режим «Транзит». Згідно умов цього режиму, водій може перебувати в Україні без сплати митних платежів до 5 днів (якщо в’їзд і виїзд здійснюється через одну митницю) або 10 днів (якщо в’їзд і виїзд здійснюється через різні митниці).

Зареєстрованим законопроектом пропонується дозволити українським водіям користуватися транспортними засобами на іноземній реєстрації для особистих потреб протягом одного року, при цьому не сплачуючи митних платежів.

Ще одну законодавчу ініціативу зареєстровано 17 березня. Народний обранець Михайло Папієв пропонує чітко прописати правила руху транспортних засобів по колу і доповнити закон про дорожній рух нормою, котра передбачає, що перевага в русі на перехрестях, де організовано круговий рух, надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу.

Можна також відзначити, що у стінах парламенту цікавляться проблемами безпеки дорожнього руху. Після проведених в кінці минулого року парламентських слухань на тему безпеки дорожнього руху, низка нових законопроектів подається на виконання рекомендацій, сформованих в результаті висунутих ідей та пропозицій експертів під час цих слухань у Верховній Раді.

Група народних депутатів, яку очолює Ігор Діденко, голова парламентського підкомітету з безпеки дорожнього руху, розробила та зареєструвала законопроекти «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи управління у сфері організації та безпеки дорожнього руху» та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення фінансування державних органів у сфері організації та безпеки дорожнього руху». Ними передбачається створення та організація діяльності Національного агентства з питань організації та безпеки дорожнього руху, яке власне опікуватиметься безпосередньо питанням створення умов для безпечного дорожнього руху.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, як стягнути шкоду за погані дороги.

Повернення водійських прав
Кримінальні справи по ДТП
Стягнення шкоди

Юридична консультація з питань позбавлення права керувати транспортними засобами, стягнення шкоди, завданої в результаті ДТП, ввезення транспортних засобів в Україну (у т.ч. по Стамбульській конвенції), реєстрації транспортних засобів, оскарження транспортного податку, а також з усіх інших юридичних питань, пов’язаних із автомобільним транспортом надається також по телефону 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47