Стягнути шкоду за погані дороги: що потрібно знати водію

15
Бер
2016

GLYADYK.COM.UA_road_KievКожного року разом із снігом з українських доріг зникає й асфальтне покриття. Це у свою чергу створює значні незручності для водіїв, транспортним засобам яких неякісне дорожнє покриття завдає значної шкоди. Чи можливо таку шкоду стягнути, і якщо так, з кого?

Кодекс про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або неприйняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху.

Згідно вимоги Державного стандарту дорожнє покриття не повинно мати пошкоджень (руйнувань,деформацій та уражень), що впливають на безпеку дорожнього руху.

У випадку, якщо автомобіль зазнає пошкодження через неякісний стан дорожнього покриття, рекомендуємо водію повідомити про факт завдання шкоди органи національної поліції, а також викликати їх представників на місце пригоди. Обов’язково потрібно зафіксувати місце, де було отримано пошкодження (здійснити фото-, відео зйомку, з прив’язкою до місцевості, а також так, щоб можна було уявляти реальні розміри «причини пошкоджень», наприклад сфотографувати вибоїну, поряд з якою поставити бутилу від води, поставити ту ж бутилу в саму вибоїну, що дозволить розуміти її глибину тощо).

Після приїзду співробітників поліції обов’язково вимагати від них виявлення осіб, які відповідальні за ділянку дороги, де отримано шкоду та притягнення їх до відповідальності.

Зверніть увагу! Не підготовленому водію в такій ситуації може загрожувати обвинувачення у вчиненні ДТП і, як наслідок, позбавлення водійських прав. Як показує практика, співробітники органів внутрішніх справ швидше захочуть притягнути до адміністративної відповідальності постраждалого водія, ніж розшукувати особу, яка відповідальна за ділянку дороги. Тому, якщо автовласник має намір відшкодувати отриману шкоду, інколи краще звернутися за правовою допомогою.

Уже після притягнення до відповідальності винних та оцінці отриманої шкоди, автовласник може звертатися з вимогою відшкодувати завдану йому шкоду. Як вказує Верховний Суд, в таких випадках, законом не покладається на позивача (у випадку звернення до суду) обов’язок доказування вини відповідача (організації, яка відповідальна за ділянку дороги, на якій було отримано шкоду) в заподіюванні шкоди. Достатньо лише доказати факт отримання такої шкоди, а також її розмір.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що за ДТП до відповідальності повинні притягати комунальні служби.

Повернення водійських прав
Кримінальні справи по ДТП
Стягнення шкоди

Юридична консультація з питань позбавлення права керувати транспортними засобами, стягнення шкоди, завданої в результаті ДТП, ввезення транспортних засобів в Україну (у т.ч. по Стамбульській конвенції), реєстрації транспортних засобів, оскарження транспортного податку, а також з усіх інших юридичних питань, пов’язаних із автомобільним транспортом надається також по телефону 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47