Позбавлення водійських прав як санкція за керування авто у стані сп’яніння

11
Лют
2016

GLYADYK.COM.UA_AutoYrist_vozvrat_voditelskih_pravВідповідальність за керування транспортним засобом у стані сп’яніння або за відмову від проходження огляду на стан сп’яніння є найбільш жорстким із усіх, передбачених кодексом про адмінправопорушення порушень. Так, регулярний порушник вимоги не сідати за кермо у нетверезому стані може позбутися не лише водійських прав до десяти років, але й власного транспортного засобу, який держава оплатно вилучить.

Якщо водія вперше впіймають нетверезим під час керування автомобілем, йому загрожує адміністративний арешт, строком до десяти діб, штраф у розмірі 3400 грн або позбавлення водійських прав на рік, а то й два. До речі, така ж відповідальність передбачена і за відмову водія пройти огляд на стан сп’яніння.

Непідготовленому водію варто розраховувати на вилучення водійських прав. Враховуючи тяжкість правопорушення це логічно. Однак цього разу є шанс відбутися штрафом.

Якщо ж водій вирішить повторити правопорушення і протягом року знову попадеться у нетверезому стані або ж відмовиться від проходження огляду йому уже загрожуватиме адміністративний арешт до 15 діб або позбавлення права керувати транспортними засобами строком до трьох років. Варто враховувати, що як і при адміністративному арешті, так і при позбавленні прав, додатково може бути прийнято рішення про вилучення транспортного засобу. При повторності уже штрафом точно не відбутися.

Вилучення автомобіля відбудеться точно, якщо водія визнають винним у керуванні автомобілем у стані алкогольного чи іншого сп’яніння або у відмові від проходження огляду на визначення стану сп’яніння втретє. Правопорушника також позбавляють водійських прав до 10 років.

Вживання водієм транспортного засобу після ДТП за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду також є грубим правопорушенням, за яке передбачено відповідальність у виді адміністративного арешту або позбавлення водійських прав від 2 до 3 років.

Пам’ятайте також, що особа, яка передала керування транспортним засобом особі, яка перебуває у стані сп’яніння нестиме таку ж відповідальність, як і нетверезий водій.

Стан сп’яніння є обтяжуючою обставиною у кримінальному праві. Це означає, якщо водій, котрий керуючи автомобілем перебуває у стані сп’яніння завдає комусь травм, при притягненні його до кримінальної відповідальності його відповідальність буде більш жорсткішою.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що скасувати транспортний податок в суді зможуть автовласники у цьому році.

Повернення водійських прав
Допомога при ДТП
Стягнення шкоди