Позбавлення водійських прав та застосування зброї поліцією: в яких випадках

9
Лют
2016

Випадки, коли співробітник Національної поліції має право використовувати найбільш суровий захід примусу – зброю, чітко вказані в законі про Національну поліцію. Зокрема передбачено право поліцейського у виняткових випадках застосовувати вогнепальну зброю для зупинки транспортного засобу шляхом його пошкодження, якщо водій своїми діями створює загрозу життю чи здоров’ю людей та/або поліцейського.

GLYADYK.COM.UA_police_zbroyaРазом з цим, поліцейському заборонено застосовувати вогнепальну зброю в місцях, де може бути завдано шкоди іншим особам, а також у вогненебезпечних та вибухонебезпечних місцях, крім випадків необхідності відбиття нападу або крайньої необхідності.

Варто зазначити, що створення аварійної обстановки на дорозі (дії водія, які примушують інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів щодо забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян, у т.ч. й рух по зустрічній смузі руху на великій швидкості), передбачає адміністративну відповідальність у виді позбавлення водійських прав на рік.

Позбавлення права керувати транспортними засобами передбачено також і за невиконання водіями вимог поліцейського про зупинку транспортного засобу.

Якщо у встановленому законом порядку буде виявлено, що водій здійснює керування транспортним засобом у стані сп’яніння, або водій відмовиться пройти огляд на стан сп’яніння як покарання також може бути застосовано санкцію у виді вилучення водійських прав.

Коли при вчиненні вказаних вище правопорушень, зокрема створення аварійної обстановки та керування у стані сп’яніння призведе до завдання шкоди життю або здоров’ю, водій притягатиметься уже до кримінальної відповідальності.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, скасувати транспортний податок в суді зможуть автовласники у цьому році.

Повернення водійських прав
Допомога при ДТП
Стягнення шкоди