Для отримання повної страховки поліцію на ДТП викликати не обов’язково

2
Лют
2016

Викликати поліцію на ДТП (з метою отримання страхового відшкодування за полісом обов’язкового автострахування) не є обов’язковим, якщо нема постраждалих в ДТП (нікому не завдано шкоди життю і здоров’ю), усі водії тверезі і ні в кого не виникає підозри у перебуванні водіїв у стані алкогольного сп’яніння, а також, якщо усі учасники аварії мають дійсний поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСАЦВ).

GLYADYK.COM.UA_europrotokol_osagoЗ лютого збільшено у два рази ліміти страхових виплат за повідомленнями про дорожньо-транспортну пригоду, які складаються без поліції (європротокол). Тепер за європротоколом страхові компанії виплачують до 50 тис. грн.

Раніше обіцяли, що з лютого страховики платитимуть більше за шкоду, завдану при ДТП. Нацкомфінпослуг було прийнято і узгоджено рішення про підняття страхових лімітів за усіма полісами обов’язкового автострахування. За шкоду, завдану в ДТП майну страхові компанії повинні були б виплачувати до 100 тис. грн., за шкоду життю і здоров’ю – до 200 тис. грн.

Підвищення таких лімітів уже відкладалося. Раніше їх підвищення мало відбутися з листопада минулого року. Однак в листопаді підвищення страхових виплат відклали на наступний рік. Після цього було обіцяно, що відповідні зміни відбудуться уже з першого лютого 2016 року. Цього разу підвищення страхових сум знову не відбулося через бюрократичні порядки. Подане ще 4 січня цього року рішення Держкомфінпослуг (до речі, разом з рішенням про підвищення виплат по європротоколу) ще досі не зареєстроване.

Отже, сьогодні, виплати по європротоколу обмежені такою ж страховою сумою, як і при оформленні ДТП за участю поліції – 50 тис. грн. Однак, у випадку складання європротоколу, крім економії часу, не створення додаткових заторів на дорозі, винний водій не притягатиметься до адміністративної відповідальності і йому не загрожуватиме позбавлення водійських прав і штраф.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що за небезпечне маневрування можуть позбавити водійських прав.

Допомога при ДТП
Стягнення шкоди
Повернення водійських прав