Дипломатам дозволять не розмитнювати ввезені ними транспортні засоби

26
Січ
2016

В Кабінеті Міністрів хочуть дозволити українським дипломатичним працівникам ввозити в Україну транспортні засоби із звільненням від оподаткування митними платежами
.

GLYADYK.COM.UA_specposhlinuВідповідний законопроект під №2806 «Про внесення змін до статті 374 Митного кодексу України (щодо оподаткування митними платежами працівників дипломатичної служби)» було зареєстровано у Верховній Раді минулого тижня.

Зокрема в документі йдеться про те, щоб дозволити працівникам дипломатичної служби, які перебували у довгостроковому відрядженні чи проходили дипломатичну службу не менше двох років (для деяких країн – рік) та повертаються в Україну ввезти один транспортний засіб, придбаний не менш як за півтора року до завершення строку довгострокового відрядження або проходження дипломатичної служби та вартість якого не перевищує 30% суми, що виплачується працівнику дипломатичної служби у зв’язку з перебуванням у довгостроковому відрядженні або проходженням дипломатичної служби за кордоном.

Раніше подібна пільга уже надавалася дипломатичним працівникам. Для того щоб нею скористатися дипломату необхідно було служити не менше одного року. Придбати такий автомобіль можна було у будь який час несення служби, а його вартість не могла перевищувати 50% отриманого грошового забезпечення. Таку пільгу для дипломатів скасували у 2014 році.

Якщо порівнювати пропоновану зараз норму, із скасованою у 2014 році, сьогоднішня дещо звужує можливості. Так, для того щоб бути звільненим від обов’язку розмитнення автомобіля, володіти ним потрібно не менше 1,5 року до повернення в Україну, а його вартість не може перевищувати 30% отриманого грошового забезпечення дипломата чи дипломатичного працівника. Крім цього на службі чи у відрядженні необхідно перебувати не менше 2 років.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що податок на розкішні транспортні засоби можна не платити.

Повернення водійських прав
Стягнення шкоди
Ввезення авто