В Україні снігові замети сприяють дорожньо-транспортним пригодам

25
Січ
2016

Не зовсім сприятливі умови для дорожнього руху збільшують ризик потрапляння в дорожньо-транспортну пригоду. Це у свою чергу може мати наслідком отримання усіма учасниками пригоди шкоди різної ступені важкості, позбавлення водійських прав на рік у водіїв.

GLYADYK.COM.UA_dtp_snegБезумовно обережне водіння збільшує шансів водіїв потрапити в автодорожню пригоду. Однак, якщо все ж уникнути цього не вдається, водіям варто пам’ятати, що для отримання або відшкодування завданої в ДТП шкоди необхідно правильно оформити аварію.

Якщо шкода, завдана автомобілям невелика (не перевищує 25 тис. грн.), в усіх учасників ДТП є поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників ТЗ (ОСАЦВ), в аварії немає постраждалих (нікому не завдано шкоди здоров’ю та життю), усі учасники погоджуються із обставинами пригоди і в жодного з водіїв немає претензій щодо стану сп’яніння в інших водіїв тоді можна оформити ДТП самостійно, склавши європротокол. У цьому випадку не доведеться викликати поліцію, що зекономить час, а також винному водію не загрожує позбавлення водійських прав.

Якщо європротокол не складається (чи то не всі сторони погоджуються, чи обставини не відповідають усім обов’язковим, вищезазначеним умовам), тоді варто викликати працівників поліції для оформлення ДТП. У цьому випадку, після оформлення ДТП, поліція передає матеріали до суду. Суд повинен встановити вину водія у вчиненні ДТП. Після цього страхова компанія повинна виплатити страхове відшкодування.

Обов’язковою умовою для учасників ДТП є необхідність протягом 3-х днів після аварії повідомити письмово страхову компанію про настання страхового випадку. Якщо цього не зробити, страхова компанія виплатить кошти постраждалому водію, але потім матиме право повернути виплачені кошти, стягнувши їх з винного водія.

Будьте уважні та обережні!

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що за ДТП до відповідальності повинні притягати комунальні служби.

До речі, заметіль може завдати клопоту водіям, які вчиняються порушення правил зупинки і стоянки. Як повідомлялося, автомобілі заберуть на штрафмайданчик через снігові замети.

Повернення водійських прав
Допомога при ДТП
Стягнення шкоди