За ДТП до відповідальності повинні притягати комунальні служби

19
Січ
2016

У зв’язку із незадовільним станом доріг, зокрема через неналежне їх очищення від снігу, льоду, суттєво збільшується ризик потрапити у ДТП.

GLYADYK.COM.UA_snow_dtpЗгідно частини 1 статті 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або неприйняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі 1020 грн.

Відповідальність посадових осіб наступає й якщо зазначене вище матиме наслідком створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Звертаємо увагу, що за нерозчищені дороги, а також за ДТП, спричинені внаслідок нерозчищених (у т.ч. покритих льодом) доріг повинні нести відповідальність посадові особи, які відповідальні за забезпечення нормального стану доріг.

У випадку потрапляння в ДТП, якщо явно видно, що подія трапилася у зв’язку із неякісним дорожнім покриттям, необхідно вимагати від працівників поліції притягати до відповідальності саме винних у незадовільному стані доріг посадових осіб. Максимально фіксуйте дорожні умови та стан покриття. Стягнення шкоди, отриманої внаслідок такого ДТП також можна буде здійснити із комунальних служб.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що показали перші прилади автоматичної фіксації порушень ПДР.

Зверніть увагу, що у випадку визнання водія винним у вчиненні ДТП до нього може бути застосовано санкції у виді штрафу або позбавлення водійських прав на рік.

Допомога при ДТП
Повернення водійських прав
Стягнення шкоди