Рада змінюватиме обов’язкове автострахування з врахуванням євродосвіду

12
Січ
2016

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, який повинен буде докорінно змінити систему обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

GLYADYK.COM.UA_AutoYrist_Car_InsuranceЗаконопроект №3670 «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» зареєстрований в Раді 17 грудня минулого року. Ним передбачається запровадження методу прямого врегулювання страхових випадків, а також впровадження електронних протоколів.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що пряме врегулювання передбачає виплату страхового відшкодування постраждалому водію напряму страховою компанією, в якій він застрахував відповідальність.

Як зазначають автори законопроекту, його метою є удосконалення системи обов’язкового автострахування, приведення захисту потерпілих у ДТП до вимог законодавства Європейського Союзу , шляхом поступового збільшення страхових сум, вдосконалення системи відшкодування збитків, завданих потерпілим, більш широкого запровадження електронних технологій при укладенні договорів, вдосконалення державного нагляду за дотриманням страховиками законодавства та МТСБУ при виконанні гарантійної та інформаційної функції.

Варто зазначити, що у минулому році, враховуючи суттєву девальвацію української грошової одиниці, в нашій практиці збільшилася кількість справ, пов’язаних із недостатністю виплат страхового відшкодування при ДТП. Саме тому ми рекомендуємо нашим друзям використовувати добровільне страхування відповідальності автовласників. При своїй відносно низькій ціні (за 516 грн. отримуєте додатковий страховий захист на 1 000 000 грн (менша страхова сума, менша вартість), тобто автовласник не платитиме за завдану шкоду, якщо вона не перевищуватиме 1 мнн. 50 тис. грн.) водій отримує суттєву психологічну економію.

Нагадаємо, що кримінальну відповідальність за водіння у нетверезому стані посилять.

Повернення водійських прав
Допомога при ДТП
Стягнення шкоди