Кримінальну відповідальність за водіння в нетверезому стані посилять

5
Січ
2016

Кабінет Міністрів зареєстрував законопроект щодо посилення кримінальної відповідальності військовослужбовців за порушення правил водіння або експлуатації бойової, спеціальної чи транспортної машини у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Відповідний законопроект №3729 «Про внесення змін до статті 415 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності військовослужбовців» зареєстрований 28 грудня 2015 року.

GLYADYK.COM.UA_AutoYrist_vozvrat_voditelskih_pravЗгідно дійсній редакції Кримінального кодексу водіння транспортних засобів військовослужбовцями у стані сп’яніння не є кримінально караним злочином. Однак законопроект передбачає криміналізувати таке діяння та передбачити за це відповідальність у виді штрафу в розмірі від 3400 до 5100 грн.

У випадку, якщо керування у стані сп’яніння призведе до нанесення потерпілому ушкоджень середньої тяжкості, тяжкі травми або призведе до смерті, винному військовослужбовцю загрожуватиме позбавлення волі строком від трьох до восьми років.

Якщо ж такі діяння призведуть до смерті кількох осіб, винного очікує кримінальне покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.

Сьогодні керування автомобілем у стані сп’яніння або відмова пройти огляд на стан сп’яніння є адміністративними проступками. Згідно Кодексу про адміністративні правопорушення за перше таке порушення до водія може бути застосована санкція у виді позбавлення водійських прав на два роки (Кодекс передбачає позбавлення прав до двох років) або водію доведеться сплатити грошовий штраф, розмір якого становить 3400 грн. без врахування судового збору.

При повторності вчинення правопорушення водія може бути позбавлено водійських прав строком до 10 років без можливості сплати грошового штрафу. Крім цього до правопорушника додатково може застосовуватися санкція у виді оплатного вилучення транспортного засобу.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що автомобілісти отримали оновлений транспортний податок.

Повернення водійських прав
Допомога при ДТП
Стягнення шкоди
Автострахування