Автомобілісти отримали оновлений транспортний податок

28
Гру
2015

Приймаючи разом із Бюджетом зміни у Податковий кодекс, 24 грудня народні депутати оновили в тому числі й транспортний податок. Зокрема зміни стосуються об’єкту оподаткування цим податком.

GLYADYK.COM.UA_transportniy_nalogТак, минулого року, 28 грудня 2015 року, приймаючи в екстерну порядку бюджет та зміни у податкове законодавство, автовласники отримали транспортний податок, який повинен сплачуватися власниками транспортних засобів, вік яких не перевищує 5 років, а об’єм двигуна більше 3 літрів. Ставка податку встановлена у розмірі 25 тис. грн. в рік за один такий автомобіль.

Тепер же депутати дещо змінили об’єкт оподаткування. Відтепер 25 тис. грн. кожного року необхідно буде сплачувати за автомобіль, вік якого не перевищує 5 років і вартість якого становить більше 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2016 році це від 1033500 грн.).

Вартість автомобіля визначатиме центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля та розміщується на його офіційному веб-сайті.

Однак залишається незрозумілим, як уповноважений орган отримуватиме інформацію про тип коробки переключення передач та пробіг автомобілів.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що народні обранці пропонують зменшити акциз на авто. Однак цього року, як було заплановано, даний законопроект уже не буде розглянутий.

Протягом 2015 року народні обранці зареєстрували низку законопроектів, метою яких було змінити дійсний транспортний податок, однак жодний із цих законопроектів не був прийнятий.

Повернення водійських прав
Допомога при ДТП
Стягнення шкоди