Уряд вирішив скасувати довідки-рахунки при купівлі авто

19
Лис
2015

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на засіданні Кабінету Міністрів повідомив про скасування довідок-рахунків при реєстрації транспортних засобів. Про це очільник відомства повідомив на своїй сторінці у Facebook.

GLYADYK.COM.UA_AutoYrist_registracia_tsТак, згідно із порядком реєстрації транспортних засобів, котрий затверджений постановою Кабміну №1388, для проведення державної реєстрації або перереєстрації транспортних засобів одним із необхідних документів повинна була бути довідка-рахунок. Її замінником може бути й посвідчений нотаріально договір купівлі-продажу автомобіля.

Довідка-рахунок, як і договір купівлі-продажу транспортного засобу, є правовстановлюючим документом. Нею підтверджується право власності на автомобіль при його реєстрації (перереєстрації). Оформленням довідок-рахунків займалися комерційні установи, які як правило знаходилися на території МРЕВ і за певну плату (в середньому 800 – 2000 грн.) здійснювали юридичне оформлення купівлі-продажу автомобіля.

Після скасування довідки-рахунку право посвідчувати договори купівлі-продажу транспортних засобів отримають адміністратори центрів надання послуг МВС. Чи будуть такі послуги адміністраторів платними ще не відомо. Однак варто розраховувати, що загальна вартість процедури державної реєстрації транспортних засобів значно здешевить ся для автовласників.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що Рада внесла зміни у законодавство про національну поліцію.

Повернення водійських прав
Допомога при ДТП
Стягнення шкоди при ДТП