Депутат пропонує подбати про права винних в ДТП водіїв

12
Лис
2015

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, яким пропонується звуження підстав для подання регресного позову страховиком за договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

GLYADYK.COM.UA_AutoYrist_dtpЗгідно нині діючої норми, однією із підстав, які надають право страховій компанії вимагати повернення виплаченого страхового відшкодування від водія, який завдав шкоду є неподання протягом трьох днів після ДТП письмового повідомлення про настання страхового випадку.

Законопроектом 3443 «Про внесення змін до статті 38 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» щодо звуження підстав для подання регресного позову страховиком» пропонується з метою урівноваження інтересів учасників зазначених відносин право страховика на регрес необхідно законодавчо пов’язати лише з випадками неповідомлення чи неналежного повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, оформлення документів про яку відбулося без участі працівників відповідних підрозділів МВС України, тобто складався т.з. європротокол.

Автор законопроекту Володимир Парасюк зазначає, що неповідомлення письмово страхову компанію протягом трьох днів з дня ДТП про настання страхового випадку не загрожує завданням суттєвих збитків страховику.

Нагадаємо, чинне законодавство передбачає обов’язок винного в ДТП водія протягом трьох робочих днів з дня ДТП письмово повідомити страхову компанію, в якій застрахована його відповідальність, про настання страхового випадку. Якщо дана вимога не буде виконана, страхова компанія виплатить страхове відшкодування постраждалим в ДТП. Однак після такої виплати у страхової компанії, згідно закону, з’являється право вимагати у винного водія компенсувати понесені страховиком витрати.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що підвищення страхових виплат відкладається на наступний рік.

Повернення водійських прав
Стягнення шкоди після ДТП