Пропонують пом’якшити відповідальність за порушення ПДР

27
Жов
2015

Депутат пропонує пом’якшити кримінальну відповідальність за злочини, пов’язані із завдаванням шкоди потерпілому при експлуатації транспортного засобу.

GLYADYK.COM.UA_ugolovnaya_otvetstvennost_pri_dtpЗаконопроект №3347 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо порушення правил безпеки дорожнього руху» передбачає зменшення строків обмеження та позбавлення волі для осіб, які завдають шкоду потерпілим при експлуатації транспортних засобів.

Зокрема пропонується за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатацію транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження встановити максимальний строк обмеження волі в один рік. Сьогодні за це передбачено можливість обмеження волі до 3 років.

Якщо при порушенні правил безпеки дорожнього руху водієм буде заподіяно тяжкі тілесні ушкодження або ж смерть, сьогодні за це передбачено можливість позбавлення волі від 3 до 8 років. У законопроекті пропонується позбавляти волі строком від одного до трьох років.

Якщо ж буде допущено загибель кількох людей, пропонується застосовувати санкцію у виді позбавлення волі строком від 3 до 5 років, тоді як сьогодні за це передбачено позбавлення волі строком від 5 до 10 років.

Крім обмеження або позбавлення волі, передбачена також відповідальність у виді арешту та штрафу. Як додаткове покарання може бути застосовано позбавлення права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

Як зазначає автор законопроекту, народний депутат Валентин Дідич, злочин, передбачений статтею 286 КК України, є злочином з необережності по відношенню до наслідків, які наступили в результаті дій чи бездіяльності суб’єкта злочину. Порушуючи правила дорожнього руху, правопорушники безпосередньо не направляють свої дії на завдання потерпілим середньої тяжкості, тяжких тілесних ушкоджень або смерті. За таких обставин є несправедливо і недоцільно карати за злочин, вчинений з необережності важче, ніж за злочин, вчинений умисно.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, відповідальність за крадіжки транспортних засобів посилять.

Повернення водійських прав
Оскарження штрафів за порушення ПДР