Відповідальність за крадіжки транспортних засобів посилять

21
Жов
2015

Посилити кримінальну відповідальність за здійснення крадіжки транспортних засобів пропонує Кабінет Міністрів. Відповідний законопроект під №3331 «Про внесення змін до статті 289 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконне заволодіння транспортним засобом» зареєстрований в Раді.

GLYADYK.COM.UA_ugom_avtoПропонується за незаконне заволодіння транспортним засобом встановити кримінальну відповідальність у виді штрафу, який становитиме від 17 до 51 тисячі гривень, або у виді обмеження волі строком від 3 до 5 років. Також до зловмисників може бути застосована й санкцій у виді позбавлення волі, строком від 3 до 6 років.

Слід зазначити, що основною метою цих змін, стала необхідність дозволить правоохоронним органам у повному обсязі використовувати визначені КПК України можливості щодо розкриття зазначених злочинів.

У сьогодні діючій редакції Кримінального кодексу максимальний строк, на який можна позбавити злочинця волі за угон автомобіля становить 5 років, що відносить такий злочин до середньої тяжкості. Це у свою чергу обмежує певні процесуальні можливості, передбачені Кримінально-процесуальним кодексом, при розслідуванні цих злочинів.

Збільшення максимально можливого строку позбавлення волі незаконне заволодіння транспортними засобами переводить такі дії до тяжких злочинів. Це дозволить слідчим проводити негласні слідчі дії, що повинно сприяти розслідуванню злочинів.

Раніше АвтоЮрист нагадував, що з жовтня за населеними пунктами потрібно вмикати фари. Варто зазначити, що при поганій видимості, що буває у т.ч. під час дощів, увімкнення ближнього світла фар сприятиме забезпеченню безпеки дорожнього руху.

Повернення водійських прав
Оскарження штрафів за порушення ПДР