Конкретні розміри штрафів за порушення ПДР

17
Вер
2015

GLYADYK.COM.UA_AutoYrist_shtraf_policiyiПро прийняття закону, котрий вносить зміни у сферу забезпечення безпеки дорожнього руху, ми уже говорили неодноразово. Нагадаємо, що цим законом основним нововведенням є впровадження автоматичної фіксації порушень ПДР.

Крім автоматичної фіксації, відбулися зміни щодо штрафування за вчинення порушень ПДР. Так, якщо раніше кожне правопорушення передбачало як мінімальний так і максимальний штраф, то відтепер штрафи будуть уніфікованими і становитимуть тільки чітко визначений розмір.

Отже, ми вирішили глянути які штрафи за найпоширеніші порушення ПДР.

Так от, за керування водієм транспортним засобом, що має несправності системи гальмового або рульового керування, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється, або переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів передбачений штраф у розмірі 340 грн. Однак, якщо водія притягатимуть до відповідальності за такі порушення протягом року двічі, йому може загрожувати позбавлення водійських прав на строк від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт до 10 діб.

Якщо поліцейський виявить, що водій керує автомобілем, який не зареєстрований в установленому порядку, або автомобіль експлуатується без номерного знак, штраф становитиме 170 грн.

Такий же штраф буде, якщо автомобільний номерний знак не відповідає встановленим стандартам, якщо номер буде встановлений у невстановленому для нього місці, або якщо номерний знак буде покритий покриттям, яке не дає змоги його ідентифікацію, у т.ч. й якщо знак забруднений настільки, що неможливо чітко визначити його символи з відстані двадцяти метрів. Зверніть увагу, що штраф передбачено і тоді, коли номерний знак буде неосвітлений у темну пору доби.

Якщо водія повторно зловлять із незареєстрованим автомобілем або з проблемами із номерним знаком штраф збільшить і уже становитиме 255 грн. Але може також загрожувати оплатне вилучення транспортного засобу та ще й разом з громадськими роботами.

Напевно найбільш поширене порушення, це невикористання пасків безпеки або мотошолома. За таке порушення штраф зовсім незначний – всього 51 грн. Однак ігнорування цих засобів безпеки може мати більшу ціну, а саме – життя.

Перевищення дозволеної швидкості руху більш як на 20 км/год., порушення вимог дорожніх знаків та дорожньої розмітки, невиконання правил зупинки і стоянки, ненадання переваги в русі пішоходам на нерегульованих переходах, а також рух тротуарами або пішохідними доріжками може обійтися водію у 255 грн. Це при умові, що не буде створено аварійної обстановки.

За неправильний проїзд перехресть, рух на забороняючий сигнал світлофора (не забувайте, що жовтий також забороняючий) або жест регулювальника, за порушення правил обгону, розташування транспортних засобів на проїзній частині штраф становить 425 грн. Такий же штраф за порушення правил користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, а також за їх переобладнання з порушенням вимог стандартів. Якщо зловлять за розмовою по мобільному без спеціальних технічних пристроїв, що дозволяють вести перемови без допомоги рук також буде штраф у розмірі 425 грн. І знову, якщо це все не призведе до створення аварійної обстановки.

Якщо перевищити дозволену швидкість більше як на 50 км/год, не надати перевагу у русі автомобілям швидкої медичної допомоги, поліції, аварійно-рятувальної чи пожежної служби, при умові увімкнених спеціальних світлових і звукових приладів, можна розлучитися із 510 грн. На таку ж суму може стати легшим гаманець, якщо не надати перевагу в русі маршрутним транспортним засобам. Якщо вирішили проїхатися по смузі, спеціально відведеній для громадського транспорту або зупинитися на такій, будьте також готові розпрощатися із 510 грн. Стільки ж коштуватиме зупинка або стоянка, яка створюватиме перешкоду дорожньому руху або його загрозу. В цьому випадку можуть цілком законно і евакуювати автомобіль. І знову це все при умові не створення аварійної обстановки.

Якщо ж дії водія кваліфікують як створення аварійної обстановки: примусили інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів щодо забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян), – тоді можна отримати штраф, що становитиме 680 грн. Крім цього до водія можуть застосувати позбавлення права керувати транспортними засобами до 1 року.

Не можна порушувати і правила руху через залізничний переїзд. Це може обійтися в 340 грн. А якщо виїхати на залізничний переїзд в момент, коли рух через нього заборонений, тоді можна отримати штраф в розміні 850 грн. За такі дії також передбачено відповідальність у виді позбавлення водійських прав на рік або адміністративний арешт до 10 діб. І до цього ще можуть оплатно вилучити автомобіль.

Конкретизація розмірів штрафів це звісно швидше позитивна зміна. Однак, при цьому повністю стає непотрібною норма, котра передбачає, що поліцейський повинен при розгляді справи про притягнення водія до адміністративної відповідальності враховувати обставини, які можуть обтяжувати чи пом’якшувати його відповідальність, не буде враховуватися й матеріальний стан правопорушника. В ідеалі, саме ці критерії повинні були впливати на розмір штрафу, а не особиста думка інспектора ДАІ.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що поруч із змінами щодо розмірів штрафів за порушення ПДР, сплата штрафів за порушення у сфері безпеки дорожнього руху також не залишилася без нововведень.

Варто також зазначити, що для оскарження штрафів за порушення Правил дорожнього руху необхідно протягом 10 днів з дня отримання постанови про накладення штрафу звернутися із відповідною заявою до суду, або керівництва відповідного управління поліції.

Позбавлення права керувати транспортними засобами, як санкцію за порушення у сфері безпеки дорожнього руху може застосувати лише суд. У поліцейських таких повноважень нема.

Нагадаємо, що автоматична фіксація порушень ПДР запрацює у листопаді.

Повернення водійських прав

P.S. Враховуючи, що наступного року автовласникам повертають технічний огляд усіх автомобілів, варто згадати, що керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов’язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов тягне за собою накладення штрафу в розмірі 340 грн.