Сплата штрафів за порушення у сфері безпеки дорожнього руху

15
Вер
2015

GLYADYK.COM.UA_AutoYrist_shtraf_za_narusheniye_pddНа початку липня цього року депутати Верховної Ради прийняли Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху». Повноцінно, як обіцяють в МВС, закон запрацює з 7 листопада. Саме з цього дня повинна запрацювати автоматична фіксація порушень ПДР.

Крім впровадження автоматичної фіксації, закон також передбачає низку змін і щодо притягнення водіїв до адмінвідповідальності, зокрема щодо штрафів за порушення ПДР, а також порядку їх оплати.

Раніше, до прийняття закону, штрафи за порушення у сфері безпеки дорожнього руху перебували в системі «від і до». Тобто була т.з. вилка, яка дозволяла інспектору ДАІ визначати який розмір штрафу накласти на правопорушника. Відтепер (уже діє) розміри штрафів чітко встановлені, тому поліцейському не доведеться обирати розмір.

Якщо водій погоджується з тим, що вчинив правопорушення і не збирається оскаржувати постанову в справі про адміністративне правопорушення, згідно якої його визнають винним і накладають штраф тоді йому лишень залишатиметься сплатити штраф.

Відтепер законом дана можливість оплатити штраф на місці зупинки поліцією. Але це можливо лише у безготівковій формі за допомогою банківської карти.

Якщо порушення буде зафіксовано безпосередньо патрульними поліцейськими, штраф потрібно буде сплатити протягом 15 днів з дня його накладення, або з дня отримання постанови. Якщо ж цього не зробити постанова передаватиметься у виконавчі органи і в порядку примусового стягнення буде стягуватися подвійний штраф.

Якщо штраф буде накладено за порушення ПДР, яке було зафіксовано в автоматичному режимі, відводиться 30-денний строк для його оплати. Проте, протягом перших 5 днів з дня отримання постанови можна оплатити лише половину штрафу.

Якщо протягом 30 днів автовласником не буде сплачений штраф, до нього автоматично застосовується пеня, яка становить подвійний розмір штрафу. Буде відведено ще 30 днів для сплати штрафу і пені (разом – потрійний штраф).

За несплату штрафу й протягом цього строку спочатку народні обранці планували автоматично застосовувати до неплатників санкцію у виді позбавлення водійських прав на 6 місяців. Але зрештою обмежилися лише передачею стягнення штрафу виконавчим органам.

Оскарження штрафів ДАІ відбувається без змін. Для цього необхідно протягом 10 днів з дати отримання постанови про накладення штрафу звернутися із відповідною заявою до суду або вищого керівництва підрозділу ДАІ/поліції.

Раніше АвтоЮрист розповідав, що чекає автовласників у зв’язку із реформою ДАІ. Так, крім автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху, водіїв чекають штрафні бали і нові грошові штрафи за порушення ПДР.

Повернення водійських прав