Затримання транспортних засобів за реформою БДР

24
Лип
2015

В середині липня Верховна Рада підтримала закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху».

EVAKUATORКрім того, що згідно цього закону вводиться автоматична фіксація порушень ПДР, депутати також внесли зміни й у статтю 265-2 КУпАП, котра регулює тимчасове затримання транспортних засобів.

Зокрема статтю вирішили доповнити нормою, котра прямо передбачає, що тимчасово затримувати транспортний засіб і доставляти його на спеціальний майданчик для зберігання дозволяється тільки, якщо розміщення затриманого транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху.

Евакуатор і Ваш автомобіль. Правила гри

Найчастіше співробітники органів внутрішніх справ виявляють бажання затримати транспортний засіб та доставити його на майданчик для зберігання при вчиненні водієм правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП (керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, наркотичного сп’яніння, відмова пройти огляд на стан сп’яніння).

При підозрі поліцейським водія, що ним здійснюється керування у стані сп’яніння, патрульний зобов’язаний відсторонити такого водія від подальшого керування автомобілем. В такому випадку водій має право передати керування транспортним засобом, особі, яка має право на керування автомобілем, або залишити автомобіль на місці зупинки, але при умові, що автомобіль не створюватиме перешкоди руху та/або не загрожуватиме безпеці дорожнього руху. В такому випадку співробітник поліції (ДАІ) не має право доставляти автомобіль на штраф майданчик.

Нагадаємо, за керування транспортним засобом у стані сп’яніння, а також за відмову водія пройти огляд на стан сп’яніння передбачено позбавлення водійських прав до двох років.