Депутати ввели автоматичну фіксацію порушень ПДР

15
Лип
2015

Верховна Рада прийняла закон, яким впроваджується автоматична фіксація порушень правил дорожнього руху.

auto_fiks14 липня в Раді було остаточно проголосовано за законопроект №2562 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Даним законом запроваджується автоматична фіксація порушень правил дорожнього руху. За порушення, зафіксовані спеціальними технічними засобами до відповідальності притягатимуть власників транспортних засобів.

Закон вводить “штрафні бали”. Кожного року водіям буде нараховуватися по 150 штрафних балів. Після списання “бонусів на вчинення безкараних порушень” до власника автомобіля буде застосовуватися штраф.

Замість штрафів “від і до”, які сьогодні діють, встановлюються конкретні розміри. Взято мінімальні нинішні штрафи.

За користування спеціальними світловими і звуковими приладами (мигалками) штраф зменшився у 5 разів. Так, за користування мигалками без дозволу сьогодні автовласник отримує штраф в розмірі від 42500 до 51000 грн. Відтепер штраф за таке порушення становитиме 8500 грн.

Позбавлення водійських прав.

Справи про притягнення власників транспортних засобів до адміністративної відповідальності за порушення ПДР, зафіксовані в автоматичному режимі, тепер можна розглядати без участі особи, яку притягають до відповідальності, а також без пояснень цієї особи, без можливості особи скористатися правовою допомогою, без необхідності водієм ознайомлюватися з матеріалами справи. Фактично – презумпція вини, яка не прописана чітко.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що в Раді підтримали в першому читанні введення автоматичної фіксації порушень ПДР. Це сталося всупереч негативним висновкам комітету з питань законодавчого забезпечення діяльності правоохоронних органів та головного науково-експертного управління Верховної Ради. Крім того депутати проігнорували Конституційний Суд України, який у своїх рішеннях уже раніше визнавав деякі норми неконституційними.