Діє порядок перевірки цистерн для перевезення небезпечних вантажів

3
Лип
2015

Міністерство інфраструктури та Міністерство внутрішніх справ 12 травня цього року спільно видали наказ, яким затвердили порядок перевірки цистерн для перевезення небезпечних вантажів, який набрав сили 3 липня. Порядок сприятиме запобіганню аварійних ситуацій, що виникають через витоки небезпечних вантажів, невідповідності конструкції, технічного стану цистерн та їхнього обладнання вимогам нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів.

c889234799e865bbe90cee71f6cd2e53_LЦей нормативний акт встановлює процедуру проведення перевірки та маркування вагонів-цистерн, автоцистерн, знімних цистерн, контейнерів-цистерн, переносних цистерн, знімних кузовів-цистерн, що використовуються для перевезення рідких, порошкоподібних та гранульованих небезпечних вантажів автомобільним, залізничним, морським і річковим транспортом.

Дотримуватися вимог цього порядку вимушені усі суб’єкти господарювання, незалежно від форми власності, виду діяльності, котрі є виробниками, власниками, орендаторами або операторами цистерн, а також здійснюють експлуатацію цистерн, їх ремонт, переобладнання, технічне діагностування, перевірку та нагляд за ними.

Одночасно, пунктом 5 Порядку передбачено, що ці вимоги не поширюються на цистерни casino online для перевезення:

-газів;
-рідких, порошкоподібних та гранульованих небезпечних вантажів, в яких для їх випорожнення періодично утворюється тиск вище 0,07 МПа;
-небезпечних вантажів у змішувально-зарядних машинах з цистернами місткістю менше ніж 1000 л;
-вантажів, які не підпадають під дію законодавства України у сфері перевезення небезпечних вантажів;
-вантажів територіями підприємств, установ та організацій, де вони виготовляються або утворюються, використовуються або захороняються.

Нагадуємо, що 28 червня вступив в дію новий закон про ліцензування видів господарської діяльності, в якому встановлюється, які транспортні перевезення передбачають необхідність отримати ліцензію. У т.ч. потрібна ліцензія на перевезення небезпечних вантажів.

Як повідомлялося, в Мінінфраструктури готують ліцензійні умови для перевезень вантажів і пасажирів.