Сьогодні в Раді розглядатиметься реформа безпеки дорожнього руху

2
Лип
2015

У травні Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект №2562 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху».

fb83622-1Протягом двох тижнів законопроект мав бути підготовлений до другого читання. Планувалося, що його розглянуть 16-18 червня. Однак через велику кількість поправок у передбачені строки цього не сталося.

Нагадаємо, що напередодні голосування проекту в першому читанні, 20 травня комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності дав негативний висновок законодавчій ініціативі Уряду, котра передбачає реформу забезпечення безпеки дорожнього руху. Ще раніше негативно висловилися щодо цього законопроекту і в Головному науково-експертному управлінні Ради. В обох висновках зазначалося, що законопроект №2562 не відповідає вимогам Конституції України, а по деяких нормах і уже винесеним раніше Рішенням Конституційного Суду України.

Раніше уже повідомлялося, що передбачає реформа безпеки дорожнього руху.

Варто зазначити, що законопроекти по реформі МВС обговорення з громадськістю не проходили. Навіть попри те, що після опублікування їх на сайті Верховної Ради виникло багато критики, достеменно не відомо, що підготували народні обранці до другого читання.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков ще раніше повідомив, що вийдуть патрульні поліцейські на вулиці столиці з початку липня. І це попри критику законопроектів та поки що відсутності юридичні підстави для діяльності патрульної поліції.