Повернення водійських прав в суді

27
Чер
2015

europrava_voditelyaПозбавлення водійського посвідчення для водія – це практично кінець його водійського життя. По процедурі, інспектор ДАІ спочатку вилучає водійське посвідчення тимчасово. Замість нього водій отримує тимчасовий дозвіл на право керувати транспортними засобами, строк дії якого до винесення судом остаточного рішення або не більше 3 місяці.

За нині діючим законодавством, рішення про позбавлення права керувати транспортними засобами приймає тільки суд. Така справа розглядається у районному суді або за місцем вчинення правопорушення, за яке передбачено позбавлення прав (за що і на скільки суд позбавляє водійських прав ми розглядали раніше у статті «Позбавлення водійських прав»), або за місцем реєстрації особи, яку притягають до відповідальності.

  • Повернути водійські права можна спробувати самостійно. Якщо ж Ви сумніваєтеся у своїх силах, щоб не довелося виправдовуватися перед близькими і друзями, ми повернемо водійські права. Просто подзвоніть нам (067) 157-24-14(093) 602-83-47, (099) 538-60-47 або залиште Ваш телефон і ми самі перетелефонуємо

Судові рішення першої інстанції у справах щодо позбавлення водійських прав можуть бути оскаржені в апеляційному суді. Рішення суду апеляційної інстанції буде остаточним і оскаржити, змінити його уже неможна.

Найчастіше суд позбавляє прав водіїв у справах по ДТП та за керування у стані сп’яніння, або за відмову від проходження огляду на стан сп’яніння.

Право керувати автомобілем після вчинення правопорушення за яке передбачено позбавлення такого права, можна залишити за собою не завжди. Але якщо правильно і кваліфіковано підготуватися до судового засідання по справах щодо повернення водійських прав, то у багатьох випадках це реально.

Безумовно, кожна справа про повернення посвідчення водія є унікальною і застосовувати для її вирішення шаблони буде помилкою. Проте є певні т.з. шаблонні питання, правильне подання яких дасть шанс водію повернути водійські права в суді.

Варто зазначити, що кожна справа, що розглядається судом (не тільки про позбавлення прав) повинна розглядатися повно, всебічно і об’єктивно. Суд повинен враховувати обставини, які можуть пом’якшити та обтяжити відповідальність правопорушника.

Якщо перелік обставин, які обтяжують відповідальність є чітко встановленим і вичерпним, то обставини, які можуть пом’якшити відповідальність не є чітко регламентованими. Суддя за власним внутрішнім переконанням може віднести певні обставини до таких, які можуть пом’якшити відповідальність і, можливо, дозволити залишити водійські права водієві.

Так як суддя не зобов’язаний усі наведені обставини визнавати пом’якшуючими, тому з цими аргументами потрібно бути обережними. Наприклад, аргумент чоловіка, якого позбавляють прав за керування у стані сп’яніння, про те, що у нього є вагітна дружина, суддя може трактувати по різному. З однієї сторони, можна погодитися, що потрібно залишити права щоб чоловік міг оперативно користуватися автомобілем для поїздки з дружиною в лікарню, в аптеку тощо. З іншої сторони, за внутрішнім переконанням судді це може бути й обтяжуюча обставина (юридично її просто не буде визнано пом’якшуючою), так як чоловік своєю поведінкою (керування автомобілем у стані сп’яніння) загрожує життю та здоров’ю і дружини, і ще ненародженої дитини.

Так само потрібно бути обережними і з документами, які подаються суду (характеристики, довідки, звіти, виписки, копії тощо). Неправильне їх оформлення, як показує практика, може наштовхнути суддю на думку про їх підроблення і недійсність. І не обов’язково суддя прийме рішення про юридичну перевірку дійсності таких документів. Їх просто можуть не взяти до уваги. Наслідком цього стане позбавлення водія водійських прав.

Якщо позбавляють прав за керування у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, при підготовці до судового засідання, перевірте чи був правильно проведений огляд водія на стан сп’яніння. Порушення цієї процедури та правильне донесення цього до судді матиме наслідком закриття справи про позбавлення прав.

Як уже вказувалося вище, кожна справа є індивідуальною і застосовувати для її вирішення шаблонів буде неправильно. Але, оскільки Ви знайомі з особливостями цієї справи краще за усіх, правильно підготувавшись, справу можна «виграти» і самостійно.

Серйозність підготовки до справи компенсовується результатом. Легковажний підхід може мати наслідком неможливість керування автомобілем протягом наступних років. Крім того повернення водійських прав після їх позбавлення судом, після виконання рішення суду (закінчення строку, на який позбавлено прав) передбачає обов’язок практично отримання водійських прав заново. Необхідно знову складати іспити.

Отже, Ви знаєте про можливі наслідки розгляду справи в суді про позбавлення водійських прав. Оцініть усі ризики. Не розраховуйте легковажно, що можливо Вас мине. Підготуйтеся.

Якщо ж Ви не впевнені у своїх силах, ми зробимо усю роботу за Вас. Протягом останніх 8 років ми постійно повертаємо водіям їх водійські права. Кожного місяця ми успішно залишаємо право керувати транспортними засобами не менше як 10 водіям. Тривала практика дозволяє нам прослідковувати тенденції у прийнятті рішень конкретними суддями, які розглядають такі справи. Ми знаємо, на що варто наголосити, про що краще не повідомляти.

Якщо Ви усвідомлюєте можливі наслідки розгляду справ про позбавлення водійських прав, чітко вирішили для себе, що Вам права потрібні, але сумніваєтеся у тому, що самостійно зможете захистити себе в суді, звертайтеся до нас.

Телефонуйте нам (067) 157-24-14, (093) 602-83-47, (099) 538-60-47 або скористайтеся можливістю замовити дзвінок і ми самі Вам зателефонуємо. Ми зустрінемося з Вами і оперативно вирішимо проблему – залишимо Вам право їздити за кермом.