Що чекає бізнес у сфері ліцензування

24
Чер
2015

perevozki_s_Krima2 березня цього року Верховна Рада України прийняла новий закон, котрий регулюватиме ліцензування видів господарської діяльності в Україні. З 28 червня 2015 року вступає в дію Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності».

Звертаємо увагу автомобільних перевізників, що згідно пункту 24 частини 1 статті 7 цього Закону, діяльність з перевезення вантажів у міжнародному сполученні підлягатиме ліцензуванню. Отримати ліцензію також потрібно для здійснення перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів річковим, морським, автомобільним, залізничним та повітряним транспортом, а також міжнародних перевезень пасажирів автомобільним транспортом

Одночасно новий закон скасовує необхідність отримання ліцензійних карток на кожний транспортний засіб. Ліцензії будуть безстроковими, а ті, які видані до набрання сили цим законом і їх дійсність обмежена в часі також стануть безстроковими. Їх можна буде безкоштовно замінити на нові.

Закон також передбачає можливість відмовитися від отримання паперової версії ліцензії та отримати її електронний аналог. Документи для отримання ліцензії можна буде подати в електронному форматі. Відомості про ліцензії будуть заноситися в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб.

Варто звернути увагу, що Законом посилюється відповідальність за провадження господарської діяльності без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону. За вчинення такого правопорушення передбачатиметься адміністративна відповідальність у виді штрафу в розмірі від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (сьогодні від 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Якщо ж перевізник буде повторно протягом року впійманий на вчиненні цього порушення, до нього застосовуватиметься штраф в розмірі від 2000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (сьогодні – 100-150). Ця санкція застосовуватиметься також у випадку, коли суб’єкт господарювання здійснюватиме без ліцензійну діяльність і отримає при цьому отримає дохід у розмірі, що у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Посилюється і відповідальність за надання суб’єктом господарювання дозвільному органу або адміністратору недостовірної інформації щодо відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства. За це передбачатиметься штраф у розмірі від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Одночасно закон передбачає, що у разі відсутності ліцензійних умов провадження відповідного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, відповідальність за провадження такої господарської діяльності без ліцензії не застосовується.

Раніше повідомлялося, що планується посилити відповідальність за проїзд негабаритів без відповідних дозволів.