На Миколаївщині ремонтуватимуть дороги за рахунок штрафів

24
Чер
2015

Міністерство інфраструктури пропонує протестувати в Миколаївській області нову концепцію проекту з будівництва, ремонту та захисту доріг від подальшого руйнування.

remont_dorogЯк зазначено на сайті Мінінфраструктури, в обговоренні ініціативи взяли участь Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, його перший заступник Володимир Шульмейстер, директор департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку та автомобільних перевезень Міністерства інфраструктури Роман Хміль, фахівці профільного відділу, очільники Миколаївської області, народні депутати, представники перевізників регіону, директор Миколаївського облавтодору, експерти ринку.

Проект передбачає залучення коштів для відновлення дорожнього полотна від учасників дорожнього руху, інвесторів, регіональних перевізників, морських портів, сільгоспвиробників, Укрзалізниці.

Також повідомляється, що на Миколаївщині буде впроваджено подвійний контроль вагових показників автомобілів, що здійснюють перевезення. Автоматичний ваговий комплекс передаватиме інформацію про масу автівки інспектору Державної служби з безпеки на транспорті, який в подальшому буде зобов’язаний накласти на порушника штраф.

Одночасно результати зважування потраплятимуть також і на сервери Міністерства інфраструктури та МВС. Це дасть змогу проконтролювати інспектора та попередити можливі корупційні ризики. Якщо інспектор не виконає свого обов’язку і не притягне порушника в передбаченому законом порядку до відповідальності, на нього накладатиметься стягнення, у т.ч. й звільнення.

Варто також звернути увагу, що у планах Міністерства встановити повну заборону руху транспортних засобів вагою від 40 тонн з вантажем, який може бути поділеним.

Пропонується змінити систему стягнень за рух дорогами з перевантаженням. Штрафи за порушення вагових норм встановлюватимуться в залежності від перевантаження, від 1 до 10 тис. Не виключається й можливість введення ще більших штрафів.

Згідно статті 132-1 КУпАП порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами тягне за собою накладення штрафу на водіїв від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, відповідальних за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, уповноважених з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів, громадян – суб’єктів господарської діяльності – від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, що великоваговим транспортним засобам заборонили рух дорогами загального користування. Перевезення великоваговими та/чи великогабаритними транспортними засобами дозволяється лише за умови, що перевізник отримав дозвіл на участь в дорожньому русі.

Звертаємо увагу перевізників, що найближчим часом вступає в дію новий закон, що передбачає ліцензування перевезень.