Водії отримують повідомлення про сплату транспортного податку

22
Чер
2015

car_marketВ кінці минулого року народні обранці ввели новий податок для власників автомобілів, які можна вважати розкішними. За основу взяли вік транспортних засобів та об’єм циліндрів двигуна таких автомобілів. Як завжди, під новий податок потрапляє багато автомобілів, які з дуже великим сумнівом можна віднести до розкішних, особливо, якщо порівнювати з тими, на нашу думку, дійсно розкішними авто, які під податок не потрапляють. Але зараз не про це.

Згідно з нововведенням, транспортний податок становить 25 000 грн. Сплачується він за кожний автомобілі віком до 5 років та з об’ємом двигуна від трьох літрів.

Ставка податку в 25 тис. грн. встановлюється за автомобіль, яким володіли повний рік. Якщо ж транспортний засіб придбаний нещодавно, тоді розмір цього податку вираховується пропорційно. В такому випадку податок платиться з того місяця, в якому було оформлене право власності.

Закон передбачає, що вираховувати розмір податку для фізичних осіб повинні податкові органи за місцем реєстрації власника. До 1 липня усі власники відповідних автомобілів повинні отримати повідомлення із зазначенням розміру податку, який необхідно сплатити протягом двох місяців та банківськими реквізитами для його оплати.

Інший порядок щодо сплати транспортного податку для юридичних осіб. Такі платники повинні самостійно обчислити суму і сплатити її щоквартально рівними частинами.

У разі зміни власника протягом року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він продав автомобіль, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він його купив.

У березні цього року у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект, яким передбачалося звільнення від сплати транспортного податку за період, коли автомобіль перебуває в угоні. На сьогодні законопроект ще не розглянуто. Варто звернути увагу, що позбавлення водійських прав власника автомобіля, що має наслідком не можливість користування транспортним засобом як водій, не звільняє від обов’язку сплати транспортного податку.

Нагадаємо, що суд висловив позицію щодо повернення коштів за автомобіль.