Суд висловив позицію щодо повернення коштів за автомобіль

15
Чер
2015

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України розглянула справу за позовом покупця автомобіля «по довіреності», який було арештовано, до його «купівлі» позивачем. Позивач вважав, що при видачі довіреності продавець не мав права продавати автомобіль, оскільки на нього був накладений арешт і останній про це знав. Позивач просив повернути кошти, сплачені за цей автомобіль, як такі, що набуті продавцем без достатніх правових підстав.

doverenost_avtoВ задоволені вимог Суд відмовив.

Судді ВС вважають, що оскільки між продавцем та покупцем фактично була укладена угода (було оформлено довіреність, розписку про отримання коштів), тому неможна вважати, що кошти продавцем отримано без достатніх правових підстав.

В рішенні висловлена позиція, що майно не може вважатися придбаним або збереженим без достатніх правових підстав, якщо це сталося не забороненим цивільним законодавством способом з метою забезпечення породження учасниками відповідних правовідносин в майбутньому певних цивільних прав та обов’язків, зокрема внаслідок тих чи інших юридичних фактів, правомірних дій.

Раніше ми повідомляли про придбання автомобіля по «генеральній» довіреності. Зокрема АвтоЮрист зазначав про можливі ризики такої угоди.

Повернення водійських прав