Пропонується посилити відповідальність за проїзд негабаритів без відповідних дозволів

27
Тра
2015

Народні депутати пропонують посилити відповідальність за порушення правил проїзду великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами. Відповідний законопроект №2916 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення правил проїзду великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами» зареєстровано у Верховній Раді.

negabaritЗаконопроектом пропонується підвищити відповідальність за незаконні дії перевізників та водіїв великовагових транспортних засобів, порушення відповідного законодавства та псування доріг на території України.

Відповідальність за порушення вимог щодо організації проїзду великовагових транспортних засобів пропонується врегулювати окремою статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення. Автори проекту пропонують доповнити КУпАП статтею 132-2, котра передбачатиме відповідальність за порушення правил проїзду великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами у виді штрафу для водіїв в розмірі від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і для посадових осіб, відповідальних за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, уповноважених з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів, громадян – суб’єктів господарської діяльності – від чотирьохсот до п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Перенавантаження та рух великовагових транспортних засобів без дозволу на участь у дорожньому русі чи документа про внесення плати за проїзд або порушення визначених у зазначеному дозволі умов та режиму проїзду великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами передбачатиме штраф для водіїв у розмірі чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і для громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – шестиста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Штраф у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян накладатиметься на водіїв за відмову від проходження габаритно-вагового контролю.

Законопроект передбачає також можливість конфіскації транспортного засобу при повторності вчинення відповідних правопорушень.

Ініціатори законопроекту зазначають, що відповідні доповнення дозволять державі посилити контроль за діяльність перевізників, а також отримувати надходження до державного бюджету, які нині не здійснюються.

Нагадаємо, що для руху великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами потрібно отримати дозвіл на участь в дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні або документ про внесення плати за проїзд таких транспортних засобі.

Транспортні засоби вважаються великоваговими, великогабаритними, якщо їх відповідні параметри перевищують зазначені у ПДР.

Раніше повідомлялося, що збільшено строк для повернення невикористаних дозволів на міжнародні перевезення.