Громадянам нададуть доступ до реєстру транспортних засобів

13
Тра
2015

Депутати підтримали законопроект № 2423 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції», яким у тому числі вносяться зміни й у Закон України «Про дорожній рух».

sbor_na_avtoДепутати схвалили норми, котрі передбачають, що інформація про зареєстровані транспортні засоби та їх власників, що міститься у Єдиному державному реєстрі, держателем якого є Державтоінспекція Міністерства внутрішніх справ України, є відкритою та загальнодоступною.

Фізичні та юридичні особи зможуть отримати інформацію про будь який зареєстрований транспортний засіб шляхом пошуку за суб’єктом (власником транспортного засобу) в електронній формі через офіційний веб-сайт органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері реєстрації та обліку транспортних засобів, чи в паперовій формі шляхом подання заяви особисто або пересилання поштового відправлення органам Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України.

Законопроект також передбачає внесення відповідних змін щодо надання доступу до державних реєстрів у закони України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та «Про державний земельний кадастр».

Доступ до відповідних баз даних буде надаватися фізичним і юридичним особам через офіційний веб-сайт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації прав, чи в паперовій формі шляхом подання заяви особисто або пересилання поштового відправлення органам державної реєстрації прав та нотаріусам.

Раніше повідомлялося, що державні адміністрації не встановлюватимуть тарифи на пасажирські транспортні перевезення.