Водіям хочуть дозволити оскаржити штраф ДАІ в апеляційному суді

20
Кві
2015

Згідно частини 2 статті 171-2 Кодексу адміністративного судочинства України рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб”єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності є остаточним і оскарженню не підлягає.

Shtrf_gaiСьогодні справи автовласників щодо оскарження штрафів ДАІ розглядаються саме місцевими судами як адміністративними. У водія є лише один судовий шанс скасувати постанову ДАІ про накладення штрафу. Якщо цього не вдасться зробити одразу, іншого шансу не буде.

Однак, своїм рішенням від 8 квітня 2015 року Конституційний Суд України визнав не конституційною норму, яка не дає змоги оскаржувати судові рішення в апеляційній та інших інстанціях.

Конституційний Суд рекомендував Верховній Раді України невідкладно врегулювати питання щодо оскарження судового рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб”єктів владних повноважень про притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Нагадаємо, що рішення Конституційного Суду України є остаточним і не може бути оскаржене.

Реагуючи на відповідне судове рішення в Раді було зареєстровано відповідний законопроект, котрим пропонується надати 5 днів для оскарження судового рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб”єктів владних повноважень про притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Однак, незважаючи на те, що Конституційний Суд України зазначив, що сьогоднішня ч. 2 ст. 171-2 КАС України суперечить, зокрема вимогам п. 8 ст. 129 Конституції України (Основними засадами судочинства є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом;), автор законопроекту №2652 online casino «Про внесення змін до статті 171-2 Кодексу адміністративного судочинства України щодо виконання рішення Конституційного Суду України № 3-рп/2015 від 8 квітня 2015 року» пропонує зазначити, що Рішення апеляційної інстанції у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб”єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності є остаточним і оскарженню не підлягає.

Норма Кодексу адміністративного судочинства щодо обмеження права на оскарження судового рішення у справах про притягнення водія до адмінвідповідальності має відношення лише до оскарження штрафів ДАІ. Однак при вирішенні справ про повернення водійських справ ст. 171-2 кодексу не застосовувалася.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що опубліковано проект про зміни щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

Аналізуючи відповідний законопроект юристи зазначають, що реформа відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху від Уряду передбачає ряд обмежень конституційних прав громадян, що є неприпустимим у сучасній демократичній державі.