Опубліковано проект про зміни щодо забезпечення безпеки дорожнього руху

8
Кві
2015

Щодо законопроекту про введення автоматичної фіксації порушень ПДР та інших змін щодо забезпечення безпеки дорожнього руху виникає багато питань.

fb83622-1Зареєстрований у Верховній Раді законопроект № 2562 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» передбачає низку обмежень для водіїв та власників транспортних засобів.

Зокрема пропонується обмежити презумпцію невинуватості щодо осіб, що притягатимуться до адміністративної відповідальності за вчинення порушень у сфері безпеки дорожнього руху.

Пропонується також значно посилити санкції за невчасну сплату штрафів за порушення ПДР. Для сплати штрафу відведуть 30 днів. Якщо за цей час водій, власник авто не сплатять штраф, буде застосована пеня, що становитиме подвійний розмір штрафу. Буде надано ще 30 днів для сплати штрафу і пені. Якщо ж і за цей час водій не сплатить штраф і пеню, щодо нього автоматично буде застосовано позбавлення права керувати транспортними засобами на 6 місяців.

При фіксації порушення в автоматичному режимі до відповідальності притягатимуть власника транспортного засобу. Але особа, яку притягатимуть до відповідальності не зможе надати пояснення, зауваження. Залишено право оскаржити штраф ДАІ у суді.

Проект закону передбачає, що водія позбавлятимуть права керувати транспортними засобами одразу ж після винесення відповідного рішення судом. Право оскаржити таке рішення в апеляційному суді залишають, але їздити в цей час уже не можна буде.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що законопроекти щодо реформування ДАІ передадуть в Раду.