Водіїв штрафуватимуть за новою системою

6
Кві
2015

Заступник міністра внутрішніх справ повідомила, що система штрафів за порушення Правил дорожнього руху буде змінена.

e24cfae7f84287c076a251ad29dd373a_GenericНа позачерговому засіданні Уряду 4 квітня, презентуючи зміни до законодавства в рамках реформування органів внутрішніх справ, Ека Згуладзе повідомила, що штрафи за порушення ПДР будуть уніфіковані. Про це повідомляє АвтоЮр Журнал.

Нині діючий Кодекс про адміністративні правопорушення передбачає мінімальний і максимальний розмір штрафів за вчинення адмінправопорушення. Інспектор ДАІ, керівник управління ДАІ або суд вирішують який штраф накласти на правопорушника в межах, передбачених санкцією відповідної статті адмінкодексу.

Такий люфт пропонується скасувати. Залишуть мінімальний розмір штрафів.

Крім цього замміністра повідомила, що зміниться сама система штрафування. Кожному водієві буде автоматично зараховано 150 балів. При фіксації правопорушення технічними приладами, що діють в автоматичному режимі, певна кількість балів буде зніматися. Коли ж загальний баланс сягне нуля, на водія буде накладатися штраф за порушення ПДР. Штраф потрібно буде оплатити протягом місяця. Залишається також можливість оскарження штрафів ДАІ протягом 10 днів.

Як повідомила Ека Згуладзе, власник автомобіля отримуватиме SMS-повідомлення з кодом і посиланням на сайт, де можна переглянути відео вчинення автомобілем правопорушення.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що законопроекти щодо реформування ДАІ передадуть в Раду.