10 грудня у Верховній Раді зареєстровано законопроект №1344 про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування окремих транспортних засобів, що можуть бути віднесеними до предметів розкоші).
Податковий кодекс пропонується доповнити розділом «Податок на транспортні засоби, що можуть бути віднесеними до предметів розкоші».
Новий об’єкт оподаткування – легкові автомобілі з об’ємом циліндрів двигуна понад 3510 куб. сантиметрів та мотоцикли з об’ємом циліндрів двигуна понад 800 куб. сантиметрів (а також судна, літаки, гелікоптери)
Депутати пропонують оподатковувати такі транспортні засоби за ставкою 10% розміру мінімальної заробітної плати за 100 см3 об’єму циліндрів двигуна.
Крім цього при розрахунку податку буде враховуватися коефіцієнт, який становитиме:
- для нових транспортних засобів та транспортних засобів, які використовувалися до 3 років – 1,0;
- для транспортних засобів, які використовувалися від 3 до 5 років – 0,5;
- для транспортних засобів, які використовувалися від 5 до 8 років – 0,2.
Раніше АвтоЮрист повідомляв, що в рамках податкової реформи автовласників чекає новий екологічний податок.