Кримінальна відповідальність за керування авто у стані сп’яніння

15
Гру
2014

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, яким пропонується внести зміни у статтю 286-1 Кримінального кодексу України та криміналізації керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння або під впливом наркотичних чи психотропних речовин.

позбавлення водійських прав за п'янкуПропонується встановити санкцію за керування автомобілем у нетверезому стані або якщо водій відмовився пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння у виді штрафу від 3400 до 8500 грн. або виправних робіт строком до 2 років, або арешт до шести місяців. За такий злочин передбачено також можливість обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від двох до п’яти років.

Якщо ж водій повторно вчинить порушення, до нього буде застосовано позбавлення волі на строк до трьох років з довічним позбавленням права керувати транспортними засобами.

Якщо правопорушення вчинятиметься працівником правоохоронного органу чи службовою особою, яка займає відповідальне становище, до таких осіб буде одразу ж застосовуватися позбавлення волі на строк до п’яти років з довічним позбавленням права керувати транспортними засобами.

Однак, законопроект передбачає, що керування у стані сп’яніння буде вважатися злочином, якщо показники після проведення тесту у видихуваному повітрі матимуть цифровий показник більше 0,6 проміле алкоголю в крові.

Варто звернути увагу, що законопроектом не передбачено внесення змін у Кодекс України про адміністративні правопорушення. Тому у разі прийняття закону, АвтоЮрист вважає, до кримінальної відповідальності водія зможуть притягнути тільки за керування у стані сп’яніння, якщо вміст алкоголю в крові становитиме 0,6 проміле або більше. Але за відмову від проходження огляду на стан сп’яніння водія можна буде притягнути до адміністративної відповідальності. Крім того у законопроекті існує ще ряд невідповідностей.

Так, якщо огляд водія на стан сп’яніння проведено з порушенням вимог закону, це робить можливим повернення водійських прав.