Повернення водійських прав після їх позбавлення судом

5
Гру
2014

Для безперешкодного управління автомобілем обов’язково необхідно мати посвідчення водія відповідної категорії. Але права керувати транспортними засобам може бути позбавлено. В такому випадку водійське посвідчення вилучається.

Рішення суду про позбавлення водійських прав можна оскаржити. Але як бути якщо водій не оскаржує рішення місцевого суду, або рішенням апеляційного суду залишають в силі позбавлення прав. В такому випадку водій позбавляється права їздити за кермом протягом встановленого судом строку. Після закінчення цього строку водії задаються питанням як повернути водійські права.

Читайте: Повернення водійських прав в суді

Повернення водійських прав після позбавлення регламентується Постановою Кабінету Міністрів України Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами.

Повернення посвідчення водія особам, позбавленим права на керування транспортними засобами, проводиться після складення теоретичного і практичного іспитів. При цьому практичний іспит приймається екзаменаційною комісією на транспортному засобі тієї категорії, який був зазначений у рішенні суду про позбавлення права на керування транспортним засобом.

Особам, які позбавлені права на керування транспортними засобами за керування такими засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, посвідчення водія повертається після обов’язкового проходження позачергового медичного огляду та складення теоретичного і практичного іспитів.

Отже, для того щоб повернути водійські права після закінчення строку, на який їх позбавив суд, необхідно:

1) Пройти медичний огляд та отримати медичну довідку форми 083;
2) Звернутися в центр Державтоінспекції за місцем реєстрації водія із відповідною заявою;
3) Скласти теоретичний та практичний іспити.

При собі необхідно мати паспорт, а також постанову суду про позбавлення водійських прав.

Зверніть увагу, що повернути водійські права достроково не вдасться. Якщо судом прийнято рішення про позбавлення посвідчення водія на певний строк, то отримати право знову керувати автомобілями можна буде тільки після закінчення повного строку, вказаного у судовому рішенні.

Однак, слід також пам’ятати, що можна обійтися без позбавлення водійських прав. І навіть якщо місцевим судом буде прийнято рішення позбавити водія права керувати транспортними засобами, є великі шанси скасувати це рішення в апеляційній інстанції і повернути права водія.

Якщо Вас позбавляють водійських прав, можете спробувати повернути їх самостійно. Якщо ж Ви сумніваєтеся у своїх силах, ми повернемо водійські права (якщо нема рішення суду, яке набрало сили). Просто подзвоніть нам (067) 157-24-14, (093) 602-83-47, (099) 538-60-47 або скористайтеся можливістю замовити дзвінок і ми самі Вам перетелефонуємо.

P.S. Юридична компанія АвтоЮрист надає правові послуги по поверненню водійських прав до винесення судом остаточного рішення по справі й закінчення строків для оскарження рішення суду попередньої інстанції. Допомоги в поверненні прав після того як судом винесено остаточне рішення по справі, яке набрало законної сили ми не надаємо.  Просимо також враховувати, що «альтернативних» шляхів повернення права керувати транспортними засобами ми не використовуємо. Якщо ми беремося за справу, ми максимально використовуємо наш багаторічний досвід та правові методи відстоювання прав в суді. Нашим основним завданням є максимальне відстоювання інтересів наших клієнтів.